Logo

Aktualności

01.12.2020

Zbliża się pierwsza sobota miesiąca, a wiec i Męski Różaniec w Przemyślu!

Matka Boża do s. Łucji:
„Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuje zbawienie. Dusze te będą kochane przez Boga jak kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron(…). Przybędę w godzinę śmierci z wszelkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”. 
             Jak co miesiąc, w każdą pierwsza sobotę miesiąca (5 grudnia, o godz. 8.00), mężczyźni będą się gromadzić  w przemyskim Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów, by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi bluźnierstwa. W tym miesiącu mężczyźni będą wynagradzać bluźnierstwa tych, którzy znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach. Mszy świętej, jak zawsze, będzie przewodniczył sprawujący patronat nad Męskim Różańcem w Przemyślu - J.E. Ks. Bp. Stanisław Jamrozek, który po zakończeniu Eucharystii poprowadzi także nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakrament. Będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, a wszystko to w duchu wynagrodzenia bluźnierstw Niepokalanemu Sercu Maki Bożej. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne nie będzie możliwa uroczysta procesja.
Jakie są warunki tego nabożeństwa danego nam z Nieba? Warto sie zapoznać.
 

Kilka lat po zakończeniu się objawień fatimskich, Matka Boża objawiając się s. Łucji pozwoliła na ujawnienie treści drugiej tajemnicy fatimskiej. Najważniejszą jej treścią było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, i tak 10 grudnia 1925 r. Maryja  z Dzieciątkiem Jezus objawiając się s. Łucji pokazała cierniami otoczone Jej Niepokalane Serce.

Dzieciątko Jezus zwróciło się do s. Łucji:
„Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Matka Boża ukazując swoje zbolałe Serce s. Łucji powiedziała:
„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Pan Jezus równocześnie wyjaśnia, dlaczego potrzebne jest, by wynagradzać w pięć pierwszych sobót miesiąca, mówiąc do s. Łucji:

Córko moja, chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi:

  1. Bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu,
  2. Bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,
  3. Bluźnierstwa przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
  4. Bluźnierstwa, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki,
  5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach”.

Jakie są zatem warunki odprawienia Nabożeństwa  Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca?

Wszystkie cztery warunki  należy wypełnić  z intencją zadośćuczynienia za bluźnierstwa wobec Niepokalanego Serca Maryi.

Cztery Warunki

  1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (zalecane jest, by spowiedź święta odbyła się w pierwszą sobotę, jednak to nie jest warunek konieczny. Ważne być w tym dniu w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię Świętą.
  2. Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca
  3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca
  4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca

Pośród świata zatopionego w grzechu i coraz bardziej ogarniającej go ciemności, to nabożeństwo jest potężnym ratunkiem dla ludzkości danym z Nieba! Wykorzystajmy je dla ratunku siebie, swoich bliskich oraz tych wszystkich, którzy chodzą w ciemności grzechu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn.

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www