Logo

Aktualności

20.12.2020

"Dzięki temu ja się nawróciłem. Staram się teraz modlić gorąco na różańcu"

Różaniec święty jest bardzo skutecznym narzędziem modlitwy. W historii Kościoła jest wiele udokumentowanych cudów, które dokonały się poprzez modlitwę różańcową. Tych dużych, jak choćby zwycięstwo pod Lepanto, mających wpływ na historię świata, czy tych mniej widocznych, jak nawrócenie konkretnych ludzi, wyproszenia potrzebnych łask, załatwienia trudnych spraw. Matka Boża niemal wszędzie, gdzie się ukazuje, prosi o codzienny różaniec, wskazując tę modlitwę, jako ratunek dla rodzin i dla świata.

Krótkie świadectwo Tomka, męża i ojca trójki dzieci, Wojownika Maryi i członka społeczności Męskiego Różańca w Przemyślu, jest kolejnym przykładem na to, co modlitwa różańcowa może uczynić z sercem mężczyzny.

Tomek zwraca uwagę na siłę modlitwy, szczególnie różańcowej oraz moc modlitwy małżeńskiej, modlitwy żony, która uratowała jego małżeństwo:


„Chciałbym was zaprosić bardzo serdecznie na Męski Różaniec w Przemyślu. Jest modlitwa, która zmienia ludzi, zmienia świat, zmienia nasze serca., jest w stanie doprowadzić nas do zbawienia. My jako mężczyźni odmawiający Różaniec jesteśmy w stanie zbawić siebie, zbawić nasze rodziny, żony , dziewczyny, nasze dzieci. Zapraszam was do gorącej modlitwy. Ja jestem tego świadectwem, bo poprzez różaniec, gdy moja żona odmawiała różaniec, nawróciła mnie. Dzięki temu ja się nawróciłem. Staram się teraz modlić gorąco na różańcu. Staram się teraz zachęcać do różańca. Jestem tego żywym świadectwem, co różaniec może zrobić z sercem człowieka. Dlatego zapraszam was bardzo serdecznie – odmawiacie różaniec (…) Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!”


W dobie kiedy małżeństwa coraz mniej chcą walczyć o swój węzeł sakramentalny, podejmując najwygodniejsze wyjście (rozwód), nie próbując naprawiać tego,  co się zepsuło, ale raczej „wymieniać na nowe”,  to świadectwo jest ty bardziej cenne, gdyż pokazuje, że gdy małżonek modli się za współmałżonka, będącego na skraju zatracenia, to modlitwa ma szczególny wymiar. Wyprasza bowiem cud nawrócenia, co stało się właśnie w życiu Tomka.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia tej pięknej i skutecznej dla każdego modlitwy, jak również do uczestnictwa w comiesięcznych (w każdą pierwszą sobotę miesiąca) spotkaniach na Męskim Różańcu w Przemyślu.

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www