Logo

Aktualności

04.01.2021

"Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu..." Noworoczny Męski Różaniec w Przemyślu

W Nowy Rok 2021 z Maryją i Jej Różańcem! Spowiedź święta, Eucharystia, Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszy hymn Polski - Bogurodzica ... czyli kolejny Męski Różaniec w Przemyślu. Były też piękne kalendarze Męskiego Różańca, które każdy mógł zabrać ze sobą do domju. W Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów w Przemyślu, mężczyźni zainaugurowali Nowy Rok Mszą święta i modlitwą różańcową, którą mają nadzieję kontynuować w kolejnym już roku w ściśle męskim gronie, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie, swoich rodzin, swoich miejscowości i Ojczyzny. Mszy świętej jak zawsze przewodził bp. Stanisław Jamrozek, który sprawuje patronat na tym dziełem. Ta sobota była szczególna, ponieważ była pierwszą sobotą miesiąca i równocześnie pierwszą sobotą nowego roku (2 stycznia 2021 r.). Tym, razem mężczyźni spotkali się, by  wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu… i choć, z uwagi na obostrzenia pandemiczne, nie każdy mógł być, nie można było pójść w tradycyjnej procesji, to jednak modlitwa różańcowa wybrzmiała z wielką intensywnością.

Matka Boża powiedziała do bł. Alaina de la Roche: "Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwości, usunie grzechy, wytępi herezje..." .

Dlatego, to właśnie ta modlitwa została tak bardzo umiłowana przez mężczyzn obecnych na Męskim Różańcu, oni wierzą w skuteczność tej potężnej modlitwy, i używają tej duchowej broni, by walczyć o siebie i swoje rodziny, o Niebo.

Dzisiejsze wydarzenie było także okazją do wspólnego umocnienia się mężczyzn w tym trudnym dla wielu czasie. Można było zobaczyć modlących się mężczyzn, zjednoczonych w jednym celu, by modlić się i wynagradzać, ale również rozmawiającego z braćmi z Męskego Różańca i dziećmi, ks. biskupa Stanisława, usłyszeć życzenia noworoczne, doświadczyć wiele życzliwości i uśmiechu, z nadzieją spojrzeć w przyszłość. To wydarzenie było pokrzepiające  dla ludzi ze względu na możliwość wspólnej modlitwy, ale także z uwagi na możliwość bycia ze sobą, wymiany myśli, rozmowy, gdzie korzeniem jest Bóg i braterska miłość. Czyli to wszystko, co jest bardzo ograniczane, w nowej rzeczywistości, a co jest tak bardzo potrzebne ludziom. Dlatego z utęsknieniem czekamy na kolejny Męski Różaniec w Przemyślu, czekamy także na możliwość wyjścia procesyjnego, mamy nadzieję, że nastąpi to niebawem.

Bóg zapłać drodzy czciciele Matki Bożej, za Waszą obecność i modlitwę! Już teraz zaparzamy na kolejny Męski Różaniec w Przemyślu, 6 lutego, o godzinie, i tu mała zmiana, tym razem rozpoczniemy o 7.45.

Dariusz Lasek=

Fot. Jan Otłowski oraz D. L.

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www