Logo

Aktualności

25.01.2021

Pomódl się dziesiątkiem Różańca św. z ks. bpm Stanisławem Jamrozkiem. Męski Różaniec w Przemyślu 2 stycznia 2021r.

Jak wielu wie, Różaniec święty, w postaci wielokrotnego odmawiania „Pozdrowienia Anielskiego” zapoczątkował i upowszechniał św. Dominik. Jednak istnieje też podanie, mówiące o tym, że to sama Matka Boża, objawiając się św. Dominikowi, zapoczątkowała modlitwę różańcową, przekazując mu  modlitewny sznur poleciła odmawiać na nim, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”.

W tym miejscu warto wyjaśnić, dlaczego akurat – sznur? Otóż dlatego, że w Kościele Katolickim  od wielu wieków praktykowana była modlitwa, która polegała na wielokrotnym powtarzaniu „Ojcze nasz”, natomiast ilość odliczonych modlitw zawarta była na sznurach modlitewnych, które z czasem nazwano „paternoster”.

Maryja, objawiając się św. Dominikowi, przywiązała do różańcowego nabożeństwa wielką obietnicę: 

„O cokolwiek poprosisz przez Różaniec święty, wszystko będzie ci udzielone”.

Dziś już na całym świecie modlitwę różańcową odmawiaj miliony ludzi. Modlitwa ta tak wrosła w pokolenia, że dla wielu narodów jest charakterystyczna i rozpoznawalna, niemal duchowo je konstytuuje. Tak jak na całym świecie, tak i w Przemyślu ta niezwykła modlitwa narodów jest w sposób szczególny obecna.

Powyżej przedstawiamy odmawiany dziesiątek Różańca świętego z ks. Bp. Stanisałwem Jamrozkiem, który zarejestrowano podczas Męskiego Różańca w Przemyślu, w dniu 2 stycznia 2021 r (w filmiku dostępna jest również fotorelacja). Mężczyźni zgromadzili się, jak co miesiąc w pierwsza sobotę miesiąca, by wynagradzać bluźnierstwa niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Warto przypomnieć, że Męski Różaniec w Przemyślu jest pod patronatem J. E. Ks. Bpa Stanisława Jamrozka.

   Najbliższy Męski Różaniec odbędzie się 6 lutego 2021 r. w Przemyślu, w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Przemyślu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i codziennego odmawiania Różańca świetego

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www