Logo

Aktualności

06.04.2021

„Jeżeli będziecie wzywać wstawiennictwa mojego przeczystego Serca, wszystkie demony, które by was atakowały, uciekną od was…”. Niezwykłe nabożeństwo w parafii św. Józefa w Przemyślu

Już jutro w parafii św. Józefa, ks. Salezjanów w Przemyślu, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa (czuwanie ze św. Józefem). To potężne nabożeństwo nazywane jest także nabożeństwem pierwszych śród miesiąca, jest coraz bardziej znane w świecie, natomiast w Przemyślu, w takiej formie i wymiarze będziemy mogli uczestniczyć w nim pierwszy raz. Nabożeństwo kierowane jest do rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży nie tylko w parafii, ale w całym mieście, do każdego, kto ma pragnienie pogłębić swoją relację ze św. Józefem, ale i wyprosić potrzebne dary. Inspiracją do zaistnienia tego nabożeństwa jest ustanowiony w Kościele rok św. Józefa i pragnienie wielu serc poznania i ściślejszego związania się ze św. Józefem.

Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa jest ściśle związane z nabożeństwem wynagradzającym w pierwsze piątki i soboty miesiąca, dlatego przez pięć pierwszych śród miesiąca trzeba przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą za wszelkie zniewagi, bluźnierstw wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi przez Przeczyste Serce św. Józefa. Ważne! Gdy ktoś odprawia w tym samym czasie nabożeństwo pierwszych piątków lub/i pierwszych sobót miesiąca, wystarczy być w stanie łaski uświęcającej, nie trzeba ponownie iść do spowiedzi, należy tylko wzbudzić przy spowiedzi intencję wynagradzającą.

Istotą tego nabożeństwa jest Komunia Święta wynagradzająca przez pięć pierwszych śród miesiąca oraz rozważanie i modlitwa w jedności Trzech Serc: Jezusa, Maryi i Józefa. To nabożeństwo jest ściśle związane z wypełnieniem zamiarów planów, ukazanych w ostatniej wizji fatimskiej 13 października 1917 roku, w której św. Józef z Dzieciątkiem Jezus ukazuje się w obecności Maryi i trzykrotnie błogosławi światu. Pierwsze wzmianki o Nabożeństwie do Przeczystego Serca św. Józefa, które wiąże się bezpośrednio z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, wskazał już w XVII w. św. Jan Eudes. Trzeba pamiętać że Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w pierwsze środy miesiąca nawiązuje do nabożeństwa pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem i składa się z następujących elementów:

1. spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi,

2. rozważań na poszczególne pierwsze środy miesiąca,

3.Litanii do św. Józefa,

4. wybranych modlitw do św. Józefa,

5. wzbudzenia intencji na zakończenie nabożeństwa.

 W zatwierdzonych przez kościół objawieniach w Brazylijskiej miejscowości Itapiranga (1994 -1998), św. Józef, w pierwszą środę miesiąca marca w 1998 r. mówi do Edsona Glaubera:

 „Pragnę, aby w każdą pierwsza środę miesiąca moje Przeczyste Serce było w szczególny sposób uczczone, i obiecuję nie tylko wiele łask, ale też te łaski, które wam uproszę, będą ponad wszelką miarę…”.

Święty Józef składa też wielkie przyrzeczenie dla wszystkich tych, którzy przejma się jego wezwaniem:

„Obiecuję, że wszyscy, którzy będą oddawać cześć mojemu Przeczystemu Sercu i tutaj, na ziemi będą spełniać dobre uczynki, troszczyć się zwłaszcza o chorych umierających, znajda się pod moja opieką w ostatnim momencie swojego ziemskiego życia(…) ja i moja Najświętsza Małżonka Maryja będziemy przy tych duszach w momencie ich śmierci zaprowadzimy ich osobiście do chwały  nieba, gdzie króluje  nasz Syn Jezus Chrystus…” .

 Święty Józef przedstawia też wielką obietnicę dotycząca wprost walki ze złym:

„Jeżeli będziecie wzywać wstawiennictwa mojego przeczystego Serca, wszystkie demony , które by was atakowały, uciekną od was…”.

Tak więc odwieczny wróg Boga i człowieka, wąż starodawny , bardzo się lęka św. Józefa, nie na darmo jest Postrachem duchów piekielnych (jedno z jego wezwań zawartych w litanii). Potwierdza to Matka Boża, która mówi do Edsona:

„ Na imię mojego przeczystego małżonka drży całe piekło, a szatany uciekają…”.

Maryja tym jednym zdaniem rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do potęgi, wybraństwa i misji św. Józefa w Kościele końca czasów, podczas gdy w tak wielu sferach ludzkiego życia szatan zdaje się triumfować. I tak jak na początku ziemskiego życia Mesjasza, Bóg uczynił św. Józefa Opiekunem Jezusa, by ochraniał go przed niebezpieczeństwami, uczył i  zawsze prowadził do bezpiecznej przystani, pośród grożących niebezpieczeństw, tak i teraz, gdy świat pogrążony jest w grzechu i duchowym chaosie, pośród kryzysu wartości, rodziny, małżeństwa i męskości, Bóg wskazuje na św. Józefa, który ma szczególne zadanie, aby ratować Kościół i zmierzającą ludzkość ku przepaści. Tak więc jego misja się nie skończyła 2 tys. lat temu, ale nadal trwa.

 Warto też sobie uświadomić, że na Opiekuna Syna Bożego i męża Matki Niepokalanej Bóg musiał ukształtować i wybrać sobie człowieka najbardziej odpowiedniego, o najczystszym sercu, największego z ludzi i świętych spośród narodzonych w grzechu pierworodnym.  Czyż mogło być inaczej? Duchowa logika wskazuje na ten fakt, tak i cześć należną powinien odbierać w Kościele, jako ten „Trzeci” po Jezusie i Maryi. Dlatego też św. Józef posiada wyjątkowe upodobanie u Boga, tym samym uprzywilejowanie, by wypraszać szczególne dary, przede wszystkim zaś, by ochraniać i ratować Kościół. Za przyczyna św. Józefa mamy też pewność, że „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18), że Kościół zostanie ocalony i, jak wierzymy, wyprowadzony w bezpieczne miejsce przez św. Józefa.

 Organizatorem nabożeństwa jest parafia św. Józefa, ks. Salezjanie w Przemyślu, zaś współorganizatorami są Męski Różaniec oraz Wojownicy Maryi Przemyśl. W bieżacycm roku Nabożeństwo będzie się odbywać cyklicznie, w każdą pierwzą środe miesiaca.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

„ By była bardziej znana i miłowana”

Dariusz Lasek

Akt OFIAROWANIA SWEGO SERCA ŚW. JÓZEFOWI (PO KOMUNII ŚWIĘTEJ)

Święty Józefie, najmilszy Bożemu

Sercu, Ty złożyłeś Bogu najdoskonalszą ofiarę z samego siebie i najgoręcej pragniesz pozyskać wszystkie serca dla Chrystusa. Z głęboką pokorą przynoszę do Ciebie moje nędzne i grzeszne serce i składam je w Twoje błogosławione ręce, w objęciu których tak miłośnie biło Boskie Serce Dzieciątka Jezus. O święty Józefie, najukochańszy mój Ojcze, weź moje biedne serce, uproś mu całkowite oczyszczenie z grzechów i doskonałe oderwanie się od wszystkich marności tej ziemi. Niech za Twą przyczyną rozpali je ogień miłości Bożej, przemieni i ukształtuje na wzór Twego serca, aby znalazło w nim upodobanie Boskie Serce Jezusa. Złóż je na ofiarę Najsłodszemu Zbawicielowi i Jego Niepokalanej Matce, aby będąc ich wyłączną własnością na tej ziemi, w niebie także wielbiło i kochało Jezusa i Maryję i z Tobą, święty Józefie, chwaliło Boga w Trójcy Jedynego na wieki wieków. Amen.

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www