Logo

Aktualności

24.08.2021

"Jest w Narodzie duch miłości do Boga, duch czci do Niepokalanej".Sierpniowy Męski Różaniec w Przemyślu

Sierpniowy Męski Różaniec w Przemyślu...Serce rośnie! Pierwsza Sobota Miesiąca.Jak w każdym miesiącu mężczyźni wraz z synami wędrowali za Maryją, wynagradzając bluźnierstwa i profanacje przeciw Jej Niepokalanemu Sercu.Takie dni, jak ten, napawają nadzieją, że jest w Narodzie duch miłości do Boga, duch czci do Niepokalanej. Są wartości, na których Polakom zależy, które nie mają ceny...Pośród, w wielu wypadkach, stylu życia, jakby Boga nie było, człowiek nie ma celu, bożkiem staje się ideologia, pieniądze, hedonizm, świat imprezy i dogadzania swoim pożądaniom... i tak pogrąża się w bezsensie, ponieważ nigdy nie jest serce człowieka zaspokojone, ciągle szuka miłości, ponieważ do miłości zostało stworzone. Tej miłości człowiek często szuka nie tam, gdzie powinien. Świat jednak nie daje pełni zaspokojenia tego odwiecznego pragnienia... Tylko jedna doskonała istota jest w stanie to dać, Bóg... Ponieważ, jak mawiał św. Augustyn z Hippony:

„… niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu...”

Dziś, w świecie przesyconym bluźnierstwami, profanacjami tego, co dla nas najświętsze, kryzysu wartości, upadającego etosu męstwa i męskości, w szczególny sposób jesteśmy wezwani do wyznania naszej wiary, naszej katolickiej tożsamości...

Ponadto trzeba wiedzieć, że „świat”, nie szczędzi Maryi ohydnych profanacji i bluźnierstw. Nasila się walka przeciw wszystkiemu, co katolickie, a szczególnie przeciw tym, którzy są oddani Mary. Jednak, jak proroczo mówi św. Ludwik:

 „...nie mamy się obawiać, bo prawdziwe dzieci Maryi nie ulegną herezji, ani też podszeptom złego…”,

i to właśnie w czasach zamętu jest powodem wściekłości złego. Ponieważ on najbardziej nienawidzi Maryi i Jej oddanych, dlaczego? m.in. dlatego, bo nic im uczynić nie może. My, Jej dzieci jesteśmy pod jej płaszczem, ochronieni. Tym większa wściekłość złego. To ci wybrani przez Maryję, którzy w czasach ostatnich mają ratować duże, świat - mają odważnie głosić Ewangelię, nie wypaczoną, ale czystą i zdrową naukę.

Dając odważne świadectwo, zgodne z ewangelicznymi prawami dajemy  gwarancję młodemu pokoleniu, że w świecie mętnych "unijnych wartości" jest prawdziwa droga do tego, by być szczęśliwym, tą drogą jest DEKALOG... Tą drogą (najkrótszą i najdoskonalszą) jest MARYJA, Która prowadzi do swego Syna JEZUSA CHRYSTUSA

Drodzy mężczyźni, Bóg Wam zapłać za to, że jesteście, za to, że trwacie przy naszej Matce, za Wasze odważne świadectwo! Do zobaczenia 4 września, w Pierwszą Sobotę Miesiąca!

 Totus Tuus MARIA!

 "By była bardziej znana i miłowana..."

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www