Logo

Aktualności

24.08.2021

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w Przemyślu już od 3 września, przez ponad miesiąc!

Maryja mówi:"... Gdybyś wiedział jak bardzo Cię kocham, płakał byś z radości..."

Drodzy Przyjaciele mamy dla Was wspaniałą wiadomość, otóż od 3 września do 2 października Przemyśl będzie miejscem Peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej, która od ubiegłego roku pielgrzymuje po całej Polsce! Swoim patronatem i błogosławieństwem to niecodzienne wydarzenie objął J. E. Ks. Bp. Stanisław Jamrozek! To wielka łaska dla naszego miasta, że właśnie w tym trudnym czasie będziemy mieli okazję oddać się Maryi w opiekę i czuwać przy Niej, wypraszać potrzebne dary dla siebie i miasta...

Uroczyste powitanie Matki Bożej nastąpi w dniu 3 września o godz. 15.00 na przemyskim Zniesieniu pod Krzyżem Zawierzenia, gdzie w imieniu Przemyślan ks. Biskup Stanisław Jamrozek dokona oficjalnego przyjęcia Figury Matki Bożej, a także błogosławieństwa miastu i mieszkańcom...

Następnie w procesji Różańcowej wierni udadzą się do pierwszej parafii przemyskiej, w której nastąpi peregrynacja, tj. Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów, zaś o 16.30 planowana jest Eucharystia...

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Przemyślan i nie tylko, przybądźmy tam, gdzie Maryja na nas czeka, Ona przybywa do nas z potężnymi darami, wystarczy po nie siągnąć...

Kustoszem Figury Matki Bożej jest Michał Ulewiński, który także będzie obecny w Przemyślu o czasie trwania peregrynacji... Jest to człowiek, który w pokutnej intencji przeszedł z dużym Krzyżem przez Polskę wzdłuż i wszerz, jak również wyniósł go na Giewont (pielgrzymka w 2020 roku została zrealizowana przez Michała w intencji pokutnej za grzechy swoje i Polaków oraz w intencji błagalnej o błogosławieństwo dla Polski). Kustosz peregrynacji każdego dnia będzie obecny w świątyni, modląc się i czuwając nad bezpiecznym przebiegiem całości w porozumieniu z Proboszczem miejsca.

W ujęciu długofalowym, celami pielgrzymki oraz działania Męskiego Różańca są:

  • Rozwój praktykowania Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi,

którego „chce Bóg” i o które prosiła Matka Boża w Fatimie, podając to rozwiązanie jako

ratunek dla dusz, dla rodzin, dla świata.

  • Inspiracja dla wspólnot parafialnych do regularnego Adorowania Najświętszego Sakramentu

oraz codziennego odmawiania Różańca św. w intencji Ojczyzny.

  • Pomoc w podjęciu współpracy pomiędzy męskimi wspólnotami w Kościele na terenie

archidiecezji.

Jak do tej pory, w październiku 2020 roku figura Matki Bożej Różańcowej odwiedzała parafie warszawskie, w listopadzie zawitała do Krakowa i okolic, w grudniu dotarła do Archidiecezji Łódzkiej, w styczniu goszczono ją w Kielcach, w lutym w Archidiecezji Gdańskiej, w marcu parafiach Archidiecezji Warmińskiej, w kwietniu pielgrzymka odbywała się w Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej, w maju figura pielgrzymowała w Diecezji Siedleckiej, w czerwcu na Podhalu, w miesiącu lipcu w Archidiecezji Lubelskiej, natomiast obecnie trwa w Diecezji Rzeszowskiej, zaś kolejnym etapem peregrynacji jest właśnie Przemyśl.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Męski Różaniec Warszawa, zaś organizatorami na ziemi przemyskiej jest Męski Różaniec i Wojownicy Maryi Przemyśl, współorganizatorami są parafie przyjmujące Figurę Matki Bożej.

Warto wspomnieć, ze peregrynacja jest oddolną inicjatywą świeckich mężczyzn zgromadzonych wokół Męskiego Różańca w Warszawie i w ponad 50 innych miastach w Polsce i za granicą, w tym w  Męskiego Różańca Przemyślu. Pomysł i plan działania powstał wśród braci Męskiego Różańca w Warszawie. Całeprzedsięwzięcie było konsultowane z opiekunem duchowym ks. Krzysztofem Czaplą SAC. Pielgrzymka jest realizowana we współpracy z Sekretariatem Fatimskim i pod czujnym okiemdyrektora tej instytucji, ks. dr Krzysztofa Czapli SAC. Figura została przekazana przez ks. K. Czaplę wprost z Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. 

Misja pielgrzymki figury Matki Bożej Różańcowej zawiera się w zdaniu poniżej: 

„Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i miłowana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat…”

Misja i sens Męskiego Różańca zawiera się w tym co można usłyszeć i zobaczyć w dołączonym poniżej filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=gLnit3L4Vjc

Poniżej przedstawiamy plan peregrynacji w poszczególnych przemyskich parafiach, gdzie przez cały miesiąc będzie można nawiedzać figurę Matki Bożej Fatimskiej i adorować Najświętszy Sakrament:

03.09 – 11.09 – Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów

11.09 – 18.09 – Parafia św. Józefa księży Salezjanów

18.09 – 25.09 – Parafia św. Antoniego oo. Reformatów

25.09 – 02.10 – Parafia św. Trójcy

Gorąco zachęcamy, by 3 września, przyjąć Matkę Bożą z największą miłością, czułością i gościnnością na jaką nas stać, zgromadźmy się zatem w miejscu szczególnym dla Przemyślan, pod Krzyżem Zawierzenia, na przemyskim Zniesieniu, o godz. 15.00 i wspólnie rozpocznijmy szczególny czas łaski dla Przemyśla i mieszkańców.

„ By była bardziej znana i miłowana…”

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www