Logo

Aktualności

05.12.2021

„Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy. Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga”

Maryja w Fatimie mówi: „Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy. Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga”.

Jakże te słowa dziś nabierają na znaczeniu. Kiedy tak wielu ludzi jest niepewnych jutra. Gdy targają ludźmi różne obawy. Kiedy usiłuje się ludzi podzielić i poróżnić, wbrew zdrowemu rozsądkowi. Maryja przychodzi i mówi miej odwagę, nigdy Cię nie zostawię…W moim Niepokalanym Sercu znajdziesz ucieczkę, tam będziesz bezpieczny. Maryja mówi Jestem, przyjdź i uspokój swoje serce…

W Pierwszą Sobotę grudnia, kolejny już raz do Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Przemyślu przybyli mężczyźni, aby wypełnić orędzie fatimskie. I choć było chłodno, i mroźnie, nie przeszkodziło to mężczyznom dać świadectwo swojej wiary i procesyjnie przejść przez Przemyśl do figury Matki Bożej Immaculaty. Mszy świętej przewodniczył duchowy opiekuj Męskiego Różańca J.E. Ks. Bp Stanisław Jamrozek, kierując też słowo Boże do zgromadzonych mężczyzn. Piękne świadectwo dały też obecne dzieci, dla których po zakończeniu Męskiego Różańca czekały słodkości. Był to zapewne przedsmak, tego , co przyniesie im pewien święty 6 grudnia ;).

Kilka ważnych informacji ogłoszonych a Męskim Różańcu

Najbliższa Pierwsza Sobota miesiąca wypada 1 stycznia  2022r , w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jest to wyjątkowe wydarzenie. Dlatego postanowiliśmy wejść w Nowy Rok z różańcem w ręku i rodzinami. To biedzie to historyczny dzień – rozpoczniemy Męski Różaniec połączony z RODZINNYM RÓŻAŃCEM. To piękne wydarzenie swoim patronatem objął J.E.Ks. Bp Stanisław Jamrozek, i w tym dniu będzie także obecny z rodzinami, sprawując Mszę świętą. Tak więc, drodzy Bracia i Siostry zabierzcie ze sobą rodziny, dzieci i przyjdźcie, aby Bogu dziękować za Maryję , za Jej Boże Rodzicielstwo, za Jej kluczowe dla zbawienia świata, każdego z nas -  „FIAT”,  wreszcie przyjdźcie, by wynagradzać Jej Niepokalanemu Sercu za bluźnierstwa, w sposób szczególny ze te, które skierowane są przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu.

Z uwagi na ten fakt, wyjątkowo spotkamy się o godz. 14.00. Zdajemy sobie sprawę, że sylwestrowa noc zazwyczaj jest długa i nie każdy mógłby być obecny rano, dlatego jest to szansa na to, by  zorganizować się rodzinnie i przybyć do Sanktuarium, aby następnie dać rodzinne świadectwo wiary, której dzisiejszemu światu tak bardzo potrzeba…Spotkajmy się razem, niech to będzie wielkie święto RODZINY.

To nie koniec dobrych wiadomości. Tak jak na Męskim Różańcu przedstawialiśmy nasze wspólne dzieło, tak i tu dzielimy się z Wami naszą wielką radością informując o  założeniu przez nas Fundacji pod nazwą ”3 Serca”. Formalnie już działamy, to wielki sukces, ale i zadanie. Więcej o tym w osobnym artykule.

Kolejna informacja ogłoszona  na Męskim Różańcu to ta, że w imieniu Męskiego Różańca oraz Wojowników Maryi organizujemy paczki mikołajowe dla wychowanek z ośrodka terapeutycznego, prowadzonego przez siostry Opatrznościanki w Przemyślu. To wielka radość móc sprawić choć odrobinę szczęścia tak bardzo poranionym dzieciom. Jest to zarazem pierwsze dzieło naszej Fundacji 3 Serca, i tym śladem chcemy podążać, być dla innych, jak mawiał św. Brat Albert Chmielowski -  „być dobrym, jak chleb”, aby każdy kto potrzebuje, mógł po niego sięgnąć i choć trochę ułamać dla siebie … Co daj Panie Boże. AMEN!

Dariusz Lasek

„By była bardziej znana i miłowana…”

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www