Logo

Aktualności

25.03.2022

Modlitwa mężczyzn Męskiego Różańca w Przemyślu w intencji pokoju na Ukrainie

Kolejny już raz w przemyskim Sanktuarkim Matki Bozej Niepokalanej oo. Franciszkanów, przybyło setki mężczyzn, z wielu stron Podkarpacia, aby uczestniczyć w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa oraz modlić się za udręczony naród ukraiński, o pokój na Ukrainie. Męskim Różaniec w Przemyślu, który odbył się  w dniu 5 marca 2022 r., jest odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej, płynące z Fatimy.

W tym trudnym czasie, z uwagi na wojnę na Ukrainie, tym samym dramatycznej sytuacji uciekających przed wojną, mężczyźni modlili się w sposób szczególny za naród ukraiński o ratunek i zakończenie wojny. Modlona sie także za przyczyną św. Andrzeja Boboli za naszą Ojczyznę.

Drodzy mężczyźni, dziękujemy, że tak licznie przyszliście, aby się modlić, także o pokój. Dziękujemy za Wasze wsparcie, bo wiemy, że wielu z Was pomaga rodzinom ukraińskim. Mężczyźni z Męskiego Różańca także angażują się w pomoc dzięki naszej "Fundacji 3 Serca".

To piękny gest, sprawdzian z tego, czego uczono nas całe życie, z przykazania miłości. Pan Bóg teraz daje nam możliwość wcielić w życie to, co znamy z kart Pisma Świętego. Niech to nigdy nie będą z naszej strony puste słowa, bez pokryacia w naszym życiu. Zachęcamy bardzo do postaw miłości względem potrzebujący dachu nad głową, matek z dziećmi, do postaw chrześcijańskich. Za te wszystkie gesty miłości względem bliźnich wyrażamy naszą głęboką wdzięczność.

"Cokolwiek uczyniliście jednemu tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili..." Mt 25,40

"By była bardziej znan i miłowana..."

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www