Logo

Aktualności

03.04.2022

"...Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, chodź jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości" 24 Godziny Męki Pańskiej w Przemyślu!

Już tylko kilka dni dzieli nas od zupełnie wyjątkowego wydarzenia. Otóż w najbliższy piątek (od 8 do 9 kwietnia) wierni będą mogli wziąć udział w wyjątkowym nabożeństwie, które ma miejsce w Przemyślu tylko dwa razy w roku – „24 Godziny Męki Pańskiej”, którego organizatorami są Męski Różaniec i Wojownicy Maryi Przemyśl oraz parafia pw. św. Józefa, księży Salezjanów w Przemyślu. Przeżywając Wielki Post, to nabożeństwo staje się  szansą na bardziej świadome przeżycie, przygotowanie się do świat Zmartwychwstania Pańskiego.

24 Godziny Męki Pańskiej,  jest to zapis mistycznych dialogów między Jezusem a sł.b. Luizą Picarettą, ostatnich 24 godzin przed ukrzyżowaniem naszego Pana, podczas nabożeństwa odczytywany przez lektorów przed Najświętszym Sakramentem, godzina po godzinie...

Jest to "wchodzenie w przepaść" Męki Pańskiej, której tak wielu ludzi nie zna, nie zdaje siebie nawet sprawy, co musiał wycierpieć Zbawiciel, aby nas zbawić.

Jest to także dotknięcie wielkiej tajemnicy, jaką jest Męka i Śmierć Naszego Pana. Wsłuchując się w treści objawień, tego, co Pan Jezus wycierpiał dla odkupienia rodzaju ludzkiego, mamy szansę na większe poznanie siebie, swoich wad, SŁABOŚCI, swojej NIEWIEDZY, która jest często środkiem znieczulającym na Bożą rzeczywistość...

Dzięki temu niepowtarzalnemu nabożeństwu mamy szansę choć odrobinę zrozumieć wielką Miłość Boga do człowieka - "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne"  (J 3, 16).

Pan Jezus mówi do sł.b Luisy Piccaretty :

"Godziny te mają największą wartość spośród wszystkiego, ponieważ nie są niczym innym jak tylko powtórzeniem tego, co Ja czyniłem w trakcie Mojego śmiertelnego życia i życia, jakie przedłużam w Przenajświętszym Sakramencie. Gdy słyszę ‘Godziny Mojej Męki’, słyszę Mój własny głos i Moje własne modlitwy. Widzę Moją Wolę w tej duszy, której pragnieniem jest dobro wszystkich, i która czyni zadośćuczynienie za wszystkich, i czuję się porwany radością do zamieszkania w niej, aby czyni w niej to, co ona sama czyni...".

Jednocześnie wyraża swoje pragnienie , składając pełną nadziei obietnicę:

"...Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, chodź jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości! Czułbym się obecny w każdej miejscowości, a Moja Sprawiedliwość, ogromnie pogardzana w tych czasach, byłaby częściowo ułagodzona...”.

Czy dziś, choć w jednej miejscowości ktoś się przejmie dramatycznym pragnieniem i wołaniem Jezusa o zwrócenie uwagi na niepoliczalną cenę, jaką poniósł Zbawiciel , przez swoją bolesną Mękę i Śmierć na Krzyżu? Czy znajdzie się ktoś, przyjmniej w jednej miejscowości, kto zrozumie wartość tych godzin, zrozumie jak bardzo Boże słowa są dziś pogardzane, jak bardzo ludzie nie chcą liczyć sie z Bożą Sprawiedliwościa i Jego przykazaniami...

Dzięki temu nabożeństwu mamy możliwość zadośćuczynić pragnieniom Pana Jezusa, tym samym  szansę na Jego wielką obietnicę - częściowe ułagodzenie Bożej Sprawiedliwości względem grzesznego świata... Możemy być częścią Jego planów, Jego świętej Woli. Módlmy sie zatem razem...

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć świadectwo Wojownika Maryi – Maćka, który m.in. opowie o owocach nabożeństwa 24 Godzin Męki Pańskiej.

W czasie trwania nabożeństwa będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, do czego serdecznie zachęcamy.

Wydarzenie będzie transmitowane online na naszym kanale YouTube - Męski Różaniec w Przemyślu. Już teraz tych, którzy nie będą mogli być osobiście, serdecznie zachęcamy, aby się z nami łączyć.  Prosimy także o  podzielnie się tą wiadomością ze innymi, aby wspólnie przeżyć to potężne nabożeństwo.

 Serdecznie zapraszamy!

Dariusz Lasek

„By była bardziej znana i miłowana…"

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www