Logo

Aktualności

24.07.2022

Zakończenie roku formacyjnego Wojowników Maryi Przemyśl w Kalwarii Pacławskiej 02.07.2022 r. Boże więzi!

Mamy dla Was małą aktualizację. Zobaczcie jak wspaniale spędzają czas rodziny z przemyskiej formacji Wojowników Maryi, zajrzyjcie do naszej galerii!  Zakończenie roku formacyjnego 2021/2022 Wojowników Maryi Przemyśl w Kalwarii Pacławskiej miało miejsce 2 lipca 2022r. W tym dniu Wojownicy Maryi Przemyśl, wraz z rodzinami, spotkali się na Kalwarii Pacławskiej, by oficjalnie zakończyć formacyjny rok, pełen pięknych wydarzeń. Spotkanie otworzył O. Edward Staniukiewicz wraz z gospodarzem miejsca - gwardianem kalwaryjskich Franciszkanów - o. Krzysztofem...

Wojownicy Maryi wraz z rodzinami spotkali się, aby podziękować Bogu, przez Maryję, za wszystkie dary i łaski, jakie otrzymali i za piękne owoce formacji, przede wszystkim dla rodzin Wojowników.

Spotkanie było okraszone wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin i odbyło się w nowej sali pielgrzyma. Pośród zabaw i konkurencji, animowanych przez Wojowników, była "chusta", przeciąganie liny - rodzice kontra dzieci (zgadnijcie kto wygrał), piłka, konkursy sprawnościowe dla dzieci (z upominkami za ich zaliczenie), zaś dla starszych piękny tort, wykonany przez Kandydata WM Pawła... "przepyszny gril" no i oczywiście "wspólny stół" ze smakołykami, przygotowanymi przez małżonki Wojowników..

Przy wspólnym stole, nie zabrakło śpiewu, przy akordeonowym akompaniamencie o. Stanisława. Natomiast swoją obecnością podczas spotkania rodziny zaszczycił dr hab. Mieczysław Guzewicz, który na zaproszenie  przemyskich Wojoników Maryi odpowiedział entuzjastycznie, wygłosił wspaniałą konferencję, któą skierował do małżonków (trzeba dodać, że przyjechał m. in. do Wojowników Maryi Przemyśl, pokonując drogę, ponad 600 km), jak sam powiedział, jest zachwycony, tym, co zobaczył odnośnie Wojowników Maryi, ich działań i rodzinnej integracji, jak również Męskiego Różańca w Przemyślu, w którym także uczestniczył.

Podsumowując, to był bardzo udany dzień, spędzony w gronie najbliższy, co bardzo cieszy, także bliskich ze wspólnoty, ponieważ rodziny Wojowników Mayi zawiązują piękne więzi, gdzie Jezus Chrystus i Maryją, są kamieniem węgielnym w relacjach.

W takim gronie, rodziny mają o czym rozmawiać, tutaj pojawia się nieustannie Boży kontekst, w omawianych sprawach, i to jest piękne, umacniające. Dlatego dopóki mamy takich mężów Bożych, takie rodziny, gdzie wiara, Dekalog, miłość do Boga, są przez przykład osobisty rodziców przekazywane młodszym pokoleniom, dopóty możemy być spokojni o przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła.

Podsumowując, wspaniały czas, piękna, rodzinna inicjatywa Wojowników, oby takch więcej.

"By była bardziej znana i miłowana..."

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www