Logo

Aktualności

13.12.2022

Fundacja 3 Serca z wizytą u ks. bpa Edwarda Kawy i w szkole nr 92 we Lwowie

5 grudnia br., przedstawiciele Fundacji 3 Serca wybrali się na Ukrainę, do Lwowa, aby spotkać się z dziećmi i dyrekcją szkoły nr 92 we Lwowie (w celu zorganizowania paczek mikołajowych dla 250 najmłodszych dzieci), oraz z biskupem Edwardem Kawą, biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej. Z księdzem biskupem rozmawiano o szczegółach, organizowanej przez naszą Fundację, pomocy dla rzymskokatolickiej parafii w Kołomyi, której potrzeby sygnalizował ks. biskup, jak również o pragnieniu księdza biskupa, aby na tych ziemiach "ruszył" Męski Różaniec. Ksiądz biskup przedstawił sytuację, jaka obecnie panuje na Ukrainie (posiada bardzo dobre rozeznanie). Mówił o obecnie najpilniejszych potrzebach, czyli żywności długoterminowej oraz generatorach prądu. Mówił też, o potrzebach duchowych ludzi. Nie każdy wie, że jest to biskup, który angażując się w pomoc, czyni to także w sposób bezpośredni, pracując fizycznie...

Przyjmując członków fundacji, ks. biskup był po pracy, osobiście z kilkoma wolontariuszami przeładowywał "tira" z transportem humanitarnym, na mniejsze busy, posyłając do różnych miejsc, gdzie potrzeby są największe. Pośród tej codziennej, często wymagającej fizycznego wysiłku pracy, równocześnie prowadzi rozmowy z różnymi organizacjami pomocowymi, tymi dużymi i tymi małymi, aby ogromne potrzeby, tej najbiedniejszej społeczności, zabezpieczać... i tak funkcjonuje nieustannie, z pracy, do pracy...Reprezentujący Fundację 3 Serca przekazali księdzu biskupowi od społeczności  Męskiego Różańca w Przemyślu (wyrazy uznania za to, co robi, szacunku i zapewnienie o pamięci modlitewnej), koszulkę i mocny męski różaniec. Natomiast ks. biskup obdarował swoich gości różańcami, które otrzymał od papieża. W imieniu społeczności Męskiego Różanca, zaproszono ks. biskupa na Męski Różaniec do Przemyśla - ks. biskup z radością przyjął zaproszenie.

Warto dodać, że podczas wizyty członków Fundacji 3 Serca w szkole, do której przyjechali, miał miejsce alarm bombowy w szkole (nastąpiła ewakuacja szkoły, w której przebywało ponad 700 dzieci oraz alarm przeciwlotniczy, który miał miejsce we Lwowie i na terenie całej Ukrainy.

Bardzo ważny wyjazd, Bogu niech będą dzięki!

Z Boża pomocą działamy.

Gdyby ktoś miał pragnienie udzielić wsparcia dla naszej działalności, można to uczynić, wpłacając dar serca na poniższe konto:

Fundacja 3 Serca

PKO BP 43 1020 4274 0000 1502 0090 4045

Z dopiskiem: Darowizna. Pomoc Ukrainie

W imieniu zarządu Fundacji 3 Serca oraz sympatyków, za każde poruszenie Waszych serc, za każdy dar serc składam serdeczne Bóg zapałać!

„By była bardziej znana i miłowana…”

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www