Logo

Aktualności

12.01.2023

Orszak Trzech Króli w Przemyślu z udziałem Męskiego Różańca i Wojowników Maryi Przemyśl!

Piękne i budujące wydarzenie dla miasta! Uroczystość Objawienia Pańskiego, to szczególnie ważne dla katolików święto, w którym chcemy uczcić objawienie się Boga człowiekowi, oraz obecność Boga w historii i życiu człowieka...Orszak Trzech Króli w Przemyślu, to piękne wydarzenie, które niewątpliwie ma charakter integrujący przemyślan, szczególnie cieszy włączenie się w organizację wydarzenia - naszego miasta. Przede wszystkim raduje też obecność rodzin i wielu dzieci, wielu spośród obecnych uświetniło Orszak poprzez barwne przebranie...Pięknie też było wspólnie kolędować...

Uroczystość Objawienia Pańskiego po grecku zwanym Epifaneją, jest objawieniem Boga światu. Uroczystość ta była obchodzona już w III w. na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, trzej Mędrcy ze Wschodu złożyli nowonarodzonemu Zbawicielowi. Pierwsi chrześcijanie w tym dniu świętowali Boże Narodzenie. Dopiero w końcu IV w. do liturgii Kościoła wprowadzono dwie odrębne uroczystości: Boże Narodzenie i Uroczystość Objawienia Pańskiego. Pamiętamy, że jest to jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Warto też wiedzieć, że zgodnie z uchwałą Sejmu, od 2011 r – dzień Święta Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. Tak też było do 1960 r.,  po tym jednak czasie, komuniści zadecydowali, że dzień ten nie będzie już wolnym od pracy.

Podziękowania dla Braciom z Męskiego Różańca w Przemyślu, Wojownikom Maryi, którzy włączyli się w niezbędną posługę, jak również za piękne flagi podczas procesji.

"By była bardziej znana i miłowana..."

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www