Logo

Aktualności

19.01.2023

Modlące się Rodziny przeszły przez Przemyśl! Rodzinny Różaniec!

Modląca się Różańcem świętym Rodzina, mocą Kościoła. Idea comiesięcznych spotkań mężczyzn w pierwszą sobotę miesiąca, na wynagradzającym nabożeństwie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa, wydaje się, że przyjęła się na dobre w naszym mieście, i co więcej, rozrasta się na kolejne miasta, ponieważ wielu uczestników Męskiego Różańca w Przemyślu, założyło Męski Różaniec w swoim mieście, i o to m. in. chodzi. Tym razem mężczyźni zgromadzili się z Rodzinami, aby modlić się wspólnie, ponieważ modlitwa męska zawsze winna się przekładać na życie i świadectwo w rodzinie, dla małżonek i dzieci. Dziś rodziny wynagradzając Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa przeciw Jej świętym wizerunkom, modli się także o świętość Rodzin, ponieważ to małżeństwo i rodzina jest w dzisiejszym świecie w sposób szczególny atakowana, na co także zwracała uwagę fatimska wizjonerka s. Łucja, mówiąc, że ostateczna walka między Bogiem i szatanem będzie o małżeństwo i Rodzinę. Modlono się również za śp. ojca świętego Benedykta XVI, który był wielkim orędownikiem katolickiej tradycji, małżeństwa i Rodziny. Pamiętajmy, że jako katolicy, jesteśmy zobowiązani, aby w wierze wychowywać nasze dzieci, to zobowiązanie jest o tyle ważne, że jeżeli nie będziemy go realizować, nasze dzieci nie będą miały w konsekwencji skąd czerpać wzorców, a co za tym idzie przekazywać wiary następnym pokoleniom. To wielkie zadanie i odpowiedzialność, pewnej pracy nikt za nas (rodziców) nie wykona, i to winniśmy pamiętać, że kiedyś przyjdzie nam zdać z tego zadania sprawę przed naszym Stwórcą.

Dziś jest wielkie zapotrzebowanie na świadectwo wiary. Odważne świadectwo w przestrzeni publicznej, ponieważ sięgając źródeł, apostołowie i sam Jezus Chrystus, gdy chodził po ziemi, nie chował się, nie taił swojej wiary, w przeciwnym razie, kto by go poznał, ale odważnie głosił Ewangelię. W konsekwencji apostołowie odważnie i PUBLICZNIE głosili Jezusa, to dla nas kluczowa przesłanka. Tego świadectwa współcześni ludzie potrzebują jak ziemia "cierpiąca od suszy"...Nigdy do końca nie wiemy, kogo (przez to świadectwo wiary) poruszy nasz Pan. Trzeba nam też zdać sobie sprawę z tego, że jako ludzie modlitwy, będziemy/jesteśmy, atakowani, tylko dlatego, że... modlimy się i nie wstydzimy się swojej wiary. Nie robimy nikomu nic złego, tylko idziemy i się modlimy, a jednak jest grupa ludzi, która nam regularnie urąga, wyśmiewa, dzieje się to szczególnie w przestrzeni internetowej, zakamuflowani prześladowcy "hejterzy zza klawiatury", bez skrupułów, z wrogością uderzają w klawiaturę, by wysmarować kolejne obelgi... Jednak pamiętajmy, że nasze świadectwo, życie, oddanie się Matce Bożej, wierność Kościołowi Katolickiemu, jest często wyrzutem dla grupy osób, które nie poznały jeszcze Jezusa, nie poznały jego miłości, nie żyją w jedności z Bogiem, jeśli nie z Nim, to z kim? W życiu duchowym człowieka nie ma miejsca na pustkę, te pustkę zawsze ktoś, albo coś wypełni... Ci ludzi są często nieszczęśliwi, tak bardzo samotni, a ich codziennym pokarmem nie jest miłość, a nienawiść... Dlatego obejmijmy także i tych swoją modlitwą, i mimo wszystko chrześcijańską życzliwością, tych którzy nam urągają, szydzą, mówią co złe na nas, a nawet nienawidzą, z powodu Różańca, wiary, imienia Jezusa i Maryi.

Dziś jeszcze, tuż po zakończeniu Rodzinnego Różańca, miało miejsce piękne świadectwo, otóż jeden z uczestników dzisiejszego Różańca, podpisał Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, podpisał Krucjatę od alkoholu, był to niewątpliwie owoc tej konkretnej modlitwy różańcowej, tego konkretnego wydarzenia, które miało także miejsce w przestrzeni publicznej, dotknięcia przez Pana Boga tego konkretnego mężczyzny. To owoc, który będzie dalej dojrzewał w rodzinie tego mężczyzny.

Czy  zatem warto przychodzić i modlić się na Męskim/Rodzinnym Różańcu? choćby dla tego jednego przypadku nawrócenia BARDZO WARTO, dlatego za wszystkich zachęcam do tej modlitwy i za wszystko, za wszystkich uczestników dzisiejszego Rodzinnego i Męskiego Różańca, za nawrócenie tego mężczyzny i jego Krucjatę - Deo gratias!

Dziękujemy za obecność mężczyzn, kobiet, dzieci za obecność rodzin i za konferencję wygłoszoną przez ks. prał. Adama Wąsika, moderatora Ruchu Światło-Życie, Archidiecezjalnego Duszpasterza Trzeźwości.

 Już dziś zapraszamy na Męski Różaniec 4 lutego 2023 r., na którym gościem specjalnym będzie ks. prof. Waldemar Janiga -  dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zapowiadany był ks. dr Witold Burda - Egzorcysta Archidiecezji Przemyskiej, z uwagi jednak na obowiązki związane z procesem beatyfikacyjnym rodziny Ulmów, które  sposób nieprzewidziany wypłynęły o ostatnim czasie, nie będzie mógł być obecny tym razem, o innym terminie obecności ks. Witolda poinformujemy.

"By była bardziej znana i miłowana..."

Dariusz Lasek

Fot. ze zbiorów własnych Męski Różaniec w Przemyślu, Jan Otłowski

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www