Logo

Aktualności

28.01.2023

Spotkanie opłatkowe przemyskiej formacji Wojowników Maryi

To było wyjątkowe, męskie wydarzenie. 26 stycznia 2023 r. odbyło się opłatkowe spotkanie Wojowników Maryi Przemyśl. Wspomniane wydarzenie, rozpoczęło się w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów w Przemyślu, adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową. Po nabożeństwie, kulminacyjnym punktem spotkania, była koncelebrowana Msza święta. Po Mszy świętej w salce formacyjnej, w obecności Gwardiana o. Zbigniewa Kubita OFM Conv, na czele z przemyskimi Franciszkanami, o. Wojciechem Kiełtyką - opiekunem duchowym przemyskich Wojowników Maryi oraz ks. Pawłem Śliwką, przełamali się z obecnymi, tradycyjnym opłatkiem, składając życzenia. Spotkanie odbyło się w modlitewnej, radosnej atmosferze.

Przypomnijmy, Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Opiekunem duchowym Ruchu Maryjnego Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski SDB. Natomiast aby zostać Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez trzyletnią formację, podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku. Spotkania mają charakter otwarty. Na spotkania organizowane przez Wojowników Maryi, zarówno ogólnopolskie jak i regionalne, zapraszani są przede wszystkim mężczyźni, w wieku 18-50 lat. Oprócz członków wspólnoty Wojownicy Maryi, uczestniczą w nich osoby z różnych środowisk. Są wśród nich mężowie, ojcowie, bezżenni, jak również  kapłani, z różnych części Polski i świata. Spotkania te to  przede wszystkim wspólna Msza Święta, modlitwa (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia), konferencje, świadectwa i czas na integracje.

W przemyskiej wspólnocie spotkania regionalne odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej, oo. Franciszkanów w Przemyślu, ul. Franciszkańska 2. Nowym liderem przemyskiej wspólnoty jest Maciej Mulawa, ponadto kontakt można podjąć przez email.: www.wojownicymaryi.przemysl@gmail.com lub przez stronę Facebook pn. Wojownicy Maryi Przemyśl, można też przyjść bezpośrednio na spotkanie, które , jak już wspomniano odbywa się w każdy trzeci czwartek miesiąca od godz. 18.00.

Warto dodać, że w przemyskiej wspólnocie Wojowników Maryi formuje się wielu mężczyzn z terenu Archidiecezji Przemyskiej, z różnych jej stron. Z radością patrzymy, w jak piękny sposób kwitnie Wspólnota Wojownicy Maryi Przemyśl, która jest odpowiedzią na potrzebę typowo męskiej, dynamicznej formacji w Kościele Katolickim, a która na ziemi przemyskiej zapisała się już wieloma pięknymi dziełami. Taką z pewnością jest Ruch Maryjny Wojowników Maryi założony i prowadzony przez ks. Dominika Chmielewskiego, który działa...i za to wszystko chwała Najwyższemu! Nie zabrakło też braci z Męskiego Różańca...

Jak to dobrze Bracia że jesteście!

Dariusz Lasek

"By była bardziej znana i miłowana..."

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www