Logo

Aktualności

13.02.2023

Przemyscy Wojownicy Maryi w Płocku. Tysiące ojców z dziećmi na Ogólnopolskim Otwartym Spotkaniu Wojowników Maryi w Płocku!

    11 lutego br., w Płocku miało miejsce jedno z największych, w ostatnim czasie, w Europie, a może i świecie, spotkań modlitewnych mężczyzn, a mianowicie – Ogólnopolskie Otwarte Spotkanie Formacyjne Wojowników Maryi. Najważniejszym punktem spotkania była Msza święta, której przewodził bp Szymon Sułkowski, natomiast konferencję wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB. Wspaniałym wstępem spotkania mężczyzn była kilkutysięczna procesja różańcowa, która przeszła ulicami miasta. Było to wyjątkowy i bardzo ważny akcent, rozpoczynający to niecodzienne wydarzenie.  Przejście przez Płock kilkutysięcznej procesji różańcowej, w której szli ramię w ramię, ojciec i dzieci, z różańcami w ręku, było niesamowitym wyznaniem wiary. Również grupa przemyska, która reprezentowała Podkarpacie, szła w tym niesamowitym pochodzie, rozmodlonych ojców i ich dzieci. Ostatecznie z Podkarpacia wybrały się cztery grupy - wspomniana przemyska WM, przeworska WM, rzeszowska WM i krośnieńska WM.

Było to już kolejne, z cyklicznie odbywających się spotkań Wojowników Maryi. Do Płocka przyjechali mężczyźni we wspólnotach Wojowników Maryi z całej Polski, ale i z wielu miejsc Europy, gdzie istnieją formacje WM (a jest ich obecnie już 111).Wielu spośród obecnych przyjechało wraz z dziećmi, bo i charakter spotkania dotyczył relacji ojciec – dzieci. Odbywające się cyklicznie Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Wojowników Maryi są na pewno ewenementem na skalę europejska, sama liczba mężczyzn, gromadzących się w jednym miejscu na modlitwie, aby się formować, oddawać cześć Bogu, z gorącym pragnieniem wprowadzania w życie Bożych Praw, na wielu robi pozytywne wrażenie, będąc równocześnie świadectwem wiary. W dzisiejszym świecie na pewno jest to swoisty fenomen.

Do Płocka wybrała się liczna grupa z Przemyśla (pełen autokar i „kilka busów”), mężczyźni formujący się w tutejszej wspólnocie Wojowników Maryi Przemyśl, przy parafii Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów. Warto wspomnieć, że na dzień dzisiejszy przemyska formacja liczy kilkudziesięciu mężczyzn, którzy co miesiąc spotykają się w przemyskim sanktuarium, aby się formować. Opiekunem grupy jest ojciec dr Wojciech Kiełtyka OFMConv. Spotkania formacyjne odbywają się w we wspominanym Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów w Przemyślu, w każdy 3 czwartek. Miesiąca, od godziny 18:00. W programie spotkań jest między innymi adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec św., Msza św., konferencja tematyczna, dzielenie się w grupach. Najbliższe spotkanie formacyjne grupy Przemyskiej odbędzie się 23 lutego br. Na które serdecznie zapraszamy!

 Dziękujemy mężczyznom za ich piękne świadectwo, jest ono niewątpliwe wielkim umocnieniem dla wielu, a przynajmniej sposobnością do podjęcia refleksji, zadawania pytań o wiarę, Boga, osobiste nawrócenie.

„By była bardziej znana i miłowana…”

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www