Logo

Aktualności

27.03.2023

24 Godziny Męki Pańskiej w Przemyślu! Wyjątkowe wydarzenie

Od piątku 24. 03, do soboty 25. 03., w Przemyślu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - "24 Godziny Męki Pańskiej w Przemyślu" wg. sł.b. Luisy Piccarrety. Nabożeństwo pokutno-wynagradzające, w Parafii św. Józefa księży Salezjanów w Przemyślu, zorganizowała społeczność Męski Różaniec w Przemyślu, Wojownicy Maryi Przemyśl oraz przemyscy Salezjanie. Swoim patronatem wydarzenie objął ks. bp Stanisław Jamrozek, przewodząc Mszy świętej i odczytując rozważanie pierwszej godziny Męki Pańskiej. Natomiast świadectwem, dotyczącym owoców z tego potężnego nabożeństwa podzielił się Wiesław, uczestnik Męskiego Różańca w Przemyślu. Nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem trwało nieprzerwanie od piątku (godz. 17.00) do soboty, do godz. 17.00. W tym czasie przez salezjańską salę kolumnową przewinęło się wymiennie setki wiernych. Przychodziły rodziny, starsi i  młodsi, także osoby duchowne - kapłani, zakonnicy, siostry zakonne, aby choć chwilę adorować Najświętszy Sakrament i zasłuchać się we wzruszające dialogi... Spora grupa, kilkudziesięciu osób uczestniczyła nieprzerwanie przez 24 Godziny w nabożeństwie.

Zapis poruszających, mistycznych dialogów, jakich wierni byli świadkami, to ostatnie 24 Godziny życia Jezusa Chrystusa, rozważanych co pełną godzinę - od pożegnania Pana Jezusa ze swoją Matką, po Jego Krzyżową Śmierć. Co ciekawe, aby przeżyć to wyjątkowe nabożeństwo, które w Przemyślu organizowane jest dwa razy w roku (czwarty rok z rzędu), do Przemyśla przybyli także wierni m. in. z Łańcuta, Rzeszowa, Tarnogrodu, Biłgoraju, Lubaczowa, okolic Brzozowa i innych.

Warto wspomnieć, że Przemyśl, jest drugim miastem w Polsce, które zorganizowało to wyjątkowe nabożeństwo, a które w tym roku z 24/25 marca było także organizowane w wielu miejscach Polski i Europy.

Formuła nabożeństwa przewidywała odczytywanie przez lektorów mistycznych dialogów, między Panem Jezusem, służebnicą Bożej Luisą i Matką Bożą, spisanych ponad 100 lat temu przez włoską stygmatyczkę. Warto też wspomnieć niewytłumaczalny przez naukę fakt, że sł. b. Luisa, że przez ponad 60 lat swojego życia żywiła się jedynie Eucharystii, w tym miejscu zachęcam, aby bliżej zapoznać się z biografią tej niesamowitej postaci!

Jak ważne w życiu każdego chrześcijanina winno być nabożeństwa Męki Pańskiej tłumaczy Pan Jezus św. Faustynie, gdy mówi do niej:

Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość ... „(Dz. 369).

Swoją obecnością organizację nabożeństwa wspomogli kapłani, ks. Paweł Śliwka, o. Dariusz, OFMConv, o. Wojciech Kiełtyka OFMConv oraz Siostry Felicjanki, a pomoc była wyjątkowa, ponieważ (kapłani) służyli oni w dzień i w nocy w konfesjonale, jak również przyjęli rolę lektorów, cogodzinnych rozważań, spisanych prze sł. b. Luisę dialogów między służebnicą bożą, a Zbawicielem. Role wspomnianych lektorów przyjęli także mężczyźni z Męskiego Różańca, Wojownicy Maryi, a także Przyjaciele skupieni wokół tego dzieła.

Kolejne takie nabożeństwo planowane jest w ostatnim tygodniu sierpnia br., na które, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już teraz serdecznie zapraszamy

W tym miejscu  wyrażamy swoje podziękowanie dla wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zaistnienia tego pięknego dzieła, także wszystkim uczestnikom, którzy to dzieło współtworzyli, poprzez swoją obecność.

Dariusz Lasek

  " By była bardziej znana i miłowana..."

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www