Logo

Aktualności

31.03.2023

Zapraszamy, by uczcić i oddać cześć osobę św. Jana Pawła II

Św. Jan Paweł II, 40 lat temu, o nabożeństwie i przesłaniu fatimskim mówił: „To ewangeliczne wezwanie do pokuty i nawrócenia jest nadal aktualne. Jeszcze bardziej aktualne niż 65 lat temu. I jeszcze bardziej naglące”. Zaś siostra Łucja w swoich listach wskazuje, że: „Od nabożeństwa pierwszych sobót zależy pokój na świecie.” „Od praktykowania tego nabożeństwa w połączeniu z poświęceniem Niepokalanemu Sercu Maryi zależy wojna lub pokój na świecie…”.

W pierwszą sobotę miesiąca kwietnia będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa przeciw Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. W sposób szczególny będziemy chcieli też uczcić osobę św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla, w 18. rocznicę Jego przejścia do Domu Ojca. Po Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Przemyślu, udamy się w procesji różańcowej na ulice miasta.  Chcemy pod przemyskim pomnikiem Ojca świętego złożyć kwiaty i zapalić znicze (delegacje – Męskiego Różańca, Wojowników Maryi Przemyśl i Domowego Kościoła), ponadto odczytać nasze stanowisko, wobec nienawistnych i agresywnych ataków na osobę Ojca świętego. Głos zabierze także ks. bp Stanisław Jamrozek.

Uważamy, że jest to nasz moralny i obywatelski obowiązek, z uwagi na święty autorytet, jakim jest św. Jan Paweł II dla nas wszystkich. Dlatego wspólnie z członkami Domowego Kościoła, Wojownikami Maryi Przemyśl chcemy modlić się, dać świadectwo, wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi, ale i przepraszać, za to, że Bóg jest dziś tak bardzo obrażany, że jego święty jest tak bardzo obrażany i to w swojej Ojczyźnie.

Zatem nie bądźmy obojętni, zgromadźmy się w tym dniu, aby wspólnie trwać na modlitwie.

Szczegóły naszego spotkania zamieszczamy na plakacie.

Dariusz Lasek

  " By była bardziej znana i miłowana..."

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www