Logo

Aktualności

10.06.2023

Za nami III Rekolekcje dla mężczyzn z ks. biskupem Stanisławem Jamrozkiem w Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 2 do 4 czerwca br. odbyły się III Rekolekcje z ks. biskupem Stanisławem Jamrozkiem dla mężczyzn w Kalwarii Pacławskiej. W rekolekcjach uczestniczyli mężczyźni m.in. ze społeczności Męskiego Różańca (Przemyśl, Stara Wieś, Sanok), Wojownicy Maryi, jak również mężczyźni zrzeszeni w innych katolickich wspólnotach.

" WIEM W KOGO I KOMU WIERZĘ", to temat tych wyjątkowych rekolekcji. Dlaczego wyjątkowych? Między innymi dlatego, że w Polsce raczej nie zdarzają się rekolekcje, które są bezpośrednio prowadzone przez któregoś z biskupów, w takiej (wyjazdowej, kilkudniowej) formule, jest to zapewne ewenement ogólnopolski, natomiast w naszej Archidiecezji mieliśmy już takie trzeci raz!

Podczas konferencji rekolekcyjnych rozważano tajemnicę Trójcy Przenajświętszej.

W Piśmie Świętym możemy przeczytać, że „Wiara rodzi się ze słuchania..." (RZ 10,17), ten fakt winien być obecny w życiu każdego chrześcijanina. Każde rekolekcje, są swojego rodzaju odnową duchową uczestnika. Zasłuchanie się w Słowo Boże, Msza święta, Sakrament Pokuty i Pojednania, wszystko to ma przynosić "owoc obfity", w życiu człowieka, w jego rodzinie, otoczeniu, a przede wszystkim w pogłębionej relacji do Pana Boga i to jest właściwy cel organizacji naszych rekolekcji.

Jednym z punktów programu męskich rekolekcji było uczestnictwo w Męskim Różańcu, na który mężczyźni licznie zjechali do Przemyśla, któremu zaś przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek.

Pośród rekolekcyjnych spotkań mężczyzn nie zabrakło integracji, wieczornych spotkań przy wspólnym stole, jak również rozgrywek sportowych, wszak ksiądz biskup Stanisław, to niegdyś bardzo dobry, zawodowy piłkarz, występujący na ligowych boiskach.

Mówi się, że wszystko, co dobre szybko się kończy, tak też było i tym razem. Ten obfity czas wyjątkowego spotkania z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem, bardzo szybko upłynął. Jednak w sercach uczestników męskich rekolekcji pozostało wiele Bożych treści, które, jak wierze, będą "pracowały" w życiu codziennym każdego z uczestników.

Za Wasze zaangażowanie w Boże dzieła, za czas spędzony na rekolekcjach, z serca Wam dziękuję drodzy mężczyźni, w sposób szczególny za to, że Jesteście, poświęcając swój czas, chcecie pogłębiać swoją wiarę.

Na kolejne rekolekcje z ks. biskupem Stanisławem, zapraszamy za rok, ale wcześniej spotkajmy się na Męskim Różańcu w Przemyślu!

Dariusz Lasek

"By była bardziej znana i miłowana..."

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www