Logo

Aktualności

18.06.2023

Ks. Dominik Chmielewski w Kalwarii Pacławskiej! Rodzinne spotkanie Wojowników Maryi z Archidiecezji Przemyskiej

W dniu dzisiejszym, w Kalwarii Pacławskiej odbyło się rodzinne spotkanie Wojowników Maryi formujących się na terenie Archidiecezji Przemyskiej, z udziałem ks. Dominika Chmielewskiego, założyciela Ruchu Maryjnego — Wojownicy Maryi. Na to piękne kalwaryjskie wzgórze przybyło kilkuset formujących się mężczyzn wraz z rodzinami, by u stóp Matki Bożej dziękować za otrzymane łaski. Było to równocześnie zakończenie roku formacyjnego wspólnot: przemyskiej WM , przeworskiej WM , rzeszowskiej WM i krośnieńskiej WM.

Spotkanie rozpoczęło się Adoracją Najświętszego Sakramentu. Kolejnym punktem była Msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. Dominik Chmielewski. Następnie miała miejsce rodzinna integracja, podczas której ks. Dominik ponownie skierował swoje słowa do licznie zgromadzonych na sali spotkań.

Mówił on m.in. o potrzebie świadectwa mężczyzn w dzisiejszym świecie, który jest coraz bardziej dominowany przez technologię (komputery, smartfony, media, w tym społecznościowe), przez co często ma to negatywny wpływ na rodzinę. Zwrócił uwagę na bardzo duży procent małżeństw, które się rozpadają. Tym samym potrzebę świadectwa małżeństw, zjednoczonych z Bogiem. Ks. Dominik podziękował za dzisiejszy liczny udział w spotkaniu Wojowników Maryi wraz z rodzinami w tym pięknym wydarzeniu. Zwrócił uwagę na potrzebę kontynuacji tej formy spotkań, właśnie w rodzinach, która miałaby być także owocem formowania się mężczyzn we wspólnocie Wojowników Maryi.

Myślę, że warto kontynuować tego typu spotkania, ukazują one piękno rodzin zatopionych w Panu Bogu. Ta jedność pojmowania drogi małżeńskiej, rodzinnej przez pryzmat Dekalogu, pozwala mieć nadzieję na wzrastanie nowego pokolenia, które w przyszłości będzie tworzyć i odpowiadać za Kościół w Polsce, a która będzie w stanie oprzeć się temu, co w tym świecie zgubne.

Za piękne przygotowanie tego wydarzenia i goszczenie Wojowników Maryi z naszej archidiecezji należy podziękować kalwaryjskim franciszkanom, z gwardianem o. Krzysztofem na czele, jak również z o. Edwardem i o. Dariuszem, jak również wszystkim tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zaistnienia tego spotkania. Szczególne podziękowania należą się ks. Dominikowi Chmielewskiemu, który pośród licznych obowiązków znalazł czas, aby spotkać się Wojownikami Maryi i ich rodzinami z naszej archidiecezji.

Dariusz Lasek

"By była bardziej znana i miłowana..."

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www