Logo

Aktualności

22.09.2023

Przemyska formacja Wojowników Maryi na Ogólnopolskim Spotkaniu Wojowników Maryi w Łomży!

9. września br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży Ruch Maryjny Wojownicy Maryi oficjalnie rozpoczął nowy rok formacyjny 2023/2024! Spotkanie było otwarte i wzięło w nim udział kilka tysięcy mężczyzn z Polski i Europy. Na cyklicznie odbywające się spotkania tym razem przyjechali formujący się mężczyźni we wspólnotach Wojowników Maryi rozsianych już po całej Europie. „Rozsiane”, to chyba odpowiednie słowo, bowiem wszędzie tam, gdzie pojawia się ww. formacja, dzieje się wiele dobra, dla parafian, dla rodzin, dla miasta. Następuje ożywienie życia duchowego. Rzucone ziarno przynosi owoc obfity. To nie tylko świadectwa przemiany życia mężczyzn, ale świadectwo osobistego zaangażowania w świecki apostolat, którego wspaniałym owocem jest umiłowanie Matki Bożej, czego pragnie sam Bóg, a co zostało przekazane s. Łucji (”By Maryja była bardziej znana i miłowana…”). To jeden z warunków, by sam Jezus był bardziej poznany i miłowany, właśnie przez Maryję. Gwiazdę Nowej Ewangelizacji. Imponującym wydarzeniem, otwierającym spotkanie, była wielotysięczna procesja różańcowa mężczyzn. To na pewno w skali ogólnopolskiej, ale i ogólnoświatowej jest modlitewny fenomen. Wspomniana procesja wyruszyła z miejskiego Rynku i prowadziła do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Obecny na spotkaniu ks. bp Janusz Stepnowski m.in. powiedział do zgromadzonych:

„…Wojownicy Maryi to są młodzi mężczyźni, zazwyczaj ojcowie i mężowie. Tym pierwszym powołaniem jest to, aby być kochającym mężem. Z tego wynika, aby być ojcem, który wskazuje swoim dzieciom właściwy kierunek w ich życiu. To jest właśnie rola ojca i w Starym Testamencie, ale i w dzisiejszych czasach, tym bardziej że wiele naszych młodych ludzi gubi się w tym codzienny życiu. Jest to piękny widok, kiedy na ulicach jednego z miast Europy są młodzi mężczyźni, którzy modlą się na różańcu. Wydaje się, że w tej współczesnej w cudzysłowie tzw. wyzwolonej nowoczesnej Europie, modlitwa być może jest przeżytkiem, ale modlitwa drodzy bracia i siostry jest dla nas, a dla was tą wielką siłą…”

Jest wielką łaską dla Przemyśla, ale i całego naszego regionu, że mamy u siebie takie miejsce, gdzie mężczyźni mogą odnaleźć swój a duchowość, gdzie są obecni Wojownicy Maryi. Przemyśl jest jednym z pierwszych miast w Polsce i Europie, gdzie poswatała formacja Wojowników Maryi (2019 r.). Od tego czasu wydarzyło się wiele dobra w życiu formujących się mężczyzn, ale i w parafiach, i miastach, z których formujący się mężczyźni pochodzą.

Przypomnieć trzeba, że Wojownicy Maryi to maryjna wspólnota męska, która związała się w Lądzie podczas spotkań formacyjnych dla mężczyzn. Założycielem wspólnoty jest ks. Dominik Chmielewski.

Wojownicy Maryi Przemyśl spotykają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17.30 w Sanktuarium Marki Bożej Niepokalanej w Przemyślu, przy ul. Franciszkańskiej 2a i serdecznie zapraszają na spotkania mężczyzn od 18 do 50 r.ż.

„By była bardziej znana i miłowana...”

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www