Logo

Aktualności

15.01.2024

„Załóż pełną zbroję Bożą”. Przemyscy Wojownicy Maryi na Ogólnopolskim Spotkaniu Wojowników Maryi w Ełku!

Około 4 tysięcy mężczyzn wzięło udział w ogólnopolskim, otwartym spotkaniu formacyjnym wspólnoty Wojowników Maryi, które miało miejsce w Ełku 13 stycznia, 2024 r. Obok grup z całej Polski, do dalekiego Ełku wybrała się także grupa formacyjna przemyskich Wojowników Maryi, co warte zauważenia, mężczyźni Ci, biorąc pod uwagę odległości, spośród grup znajdujących się w Polsce, zazwyczaj mają najdalej na organizowane spotkania ogólnopolskie, na które nierzadko trzeba dojechać 600, 700, a nawet 800 km, więc jest to spory wysiłek, a jednak oni zawsze są obecni. Na spotkaniu, obecne były także grupy Wojowników Maryi z Anglii, Francji, Niemiec, Belgii Chorwacji oraz Szwecji. Tak potężne modlitewne poruszenie mężczyzn jest to swoisty, światowy fenomen. Fenomen tysięcy mężczyzn otwarcie wyznających swoją wiarę, modlących się na różańcu świętym, co jest nie bez znaczenia, zważywszy  na otaczającą nas rzeczywistości, w której jesteśmy świadkami  coraz bardziej zmasowanych i bezpardonowych ataków na chrześcijaństwo i wartości wypływające z Dekalogu. Jakże dziś potrzebne są takie postawy, tacy mężczyźni, którzy nie ulegają  zgubnym ideologiom, forsowanym dziś przez eurokratów oraz tych wszystkich, którzy odeszli od Boga.

Hasłem przewodnim pierwszego ogólnopolskiego spotkania Wojowników w 2024 było: „Załóż pełną zbroję Bożą”.

Mszy świętej przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur, natomiast konferencję wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB. W programie miała miejsce m.in. procesja różańcowa, podczas której Wojownicy nieśli potężny krzyż na swych ramionach. Modlono się m.in. za Ojczyznę. Po Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.

Biskup ełcki w swojej homilii zawracał uwagę na postawę Pauliny Jaricot, założycielki Róż Różańcowych, zachęcając Wojowników Maryi, aby stale podejmując modlitwę różańcową, wzniecali ogień miałkości, wiary, nadziei i odwagi zbudowanej na prawdzie. Zwracał uwagę na potężną walkę przeciw Kościołowi i wartościom chrześcijańskim. Ponadto biskup Jerzy zachęcał, by w mocy Ducha świętego podejmować codzienną walkę, pokonując zło, zwracając uwagę, ze dziś Chrystus potrzebuje nas w szczególny sposób, aby ukazywać Jego miłość do człowieka.

Przypomnijmy, że Wojownicy Maryi, to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn w Lądzie nad Wartą. By zostać Wojownikiem Maryi, niezbędne jest regularne uczestnictwo w spotkaniach ogólnopolskich oraz regionalnych.

Na terenie diecezji przemyskiej aktualnie działa trzy grupy formacyjne Wojowników Maryi: przemyska, przeworska oraz krośnieńska. Duchowym opiekunem grupy przemyskiej jest o. dr Wojciech Kiełtyka OFMConv. Grupa przemyska formuje się przy Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów, posiada błogosławieństwo i aprobatę na formację na terenie diecezji przemyskiej abpa Adama Szala. Spotkania grupy przemyskiej odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 17.30.

Dariusz Lasek

„By była bardziej znana i miłowana”

Źródło fot. Facebook Wojownicy Maryi Przemyśl, Wojownicy Maryi Krasnobród,

oraz https://diecezjaelk.pl

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www