Logo

Aktualności

02.05.2024

5 lat Męskiego Różańca w Przemyślu! Świętujemy z Rodzinami! Rodzinny Różaniec i Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

4 maja, w pierwszą sobotę miesiąca, będziemy obchodzić 5. rocznicę istnienia Męskiego Różańca w Przemyślu!  Serdecznie zapraszamy rodziny, aby wspólnie się radować, dziękować i modlić na Rodzinnym Różańcu, a po nim zapraszamy, aby założyć wygodne buty i wyruszyć z nami na „Rodzinną Dziękczynną Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej”, tym razem Rodzinną! (organizujemy pielgrzymkę 2 razy w roku). W drodze będzie z nami niestrudzony pielgrzym - o. Stanisław Maciaszek OFMConv.

Mszy świętej, jak zawsze będzie przewodził nasz duchowy opiekun — ks. bp Stanisław Jamrozek w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów w Przemyślu.

Skoro już o ks. biskupie mowa, w tym miejscu, już teraz zapraszamy na wyjątkowe IV Męskie Rekolekcje z ks. biskupem Stanisławem Jamrozkiem, które odbędą się od 7 do 9 czerwca br. w Jarosławiu, na które będziemy przyjmować zapisy po Męskim Różańcu.

Pamiętajmy, że publiczny Rodzinny Różaniec, to wspaniała okazja, aby modlić się we wspólnocie rodzin, wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi bluźnierstwa, którymi bardzo obrażany jest sam Bóg. S. Łucja, fatimska wizjonerka w swoich notatkach pisze: „Nie zapomnieć o intencji wynagradzania, która jest bardzo ważnym elementem pierwszych sobót”. Nasz Pan Jezus Chrystus przypomina, że wartość tego nabożeństwa uzależniona jest od tego, czy ludzie „mają zamiar zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Maryi”.

To nabożeństwo jest też doskonałą sposobnością, aby dać młodszemu pokoleniu świadectwo wiary. Przekazywanie wiary naszych ojców to nie tylko chlubny przywilej tej bardziej świadomej części wiernych, ale i święty obowiązek, do czego serdecznie zachęcam... Zatem zróbmy wszystko, co w naszej mocy, jak prosił nasz Pan w przekazie fatimskim: „By Maryja była bardziej znana i miłowana...”.

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www