Logo

Aktualności

11.06.2024

Nie możemy być bierni, mamy się jednoczyć i modlić. Czerwcowy Męski Różaniec w Przemyślu

Męski Różaniec w Przemyślu, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, mężczyźni spotkali się, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa pod przewodnictwem. Mszy świętej przewodził i homilię wygłosił ks. bp Stanisław Jamrozek, natomiast gościem specjalnym, który wygłosił konferencję, był ks. dr Jacek Ryłko SDB. Przybyło wielu mężczyzn, którzy wyszli w miasto z procesją różańcową. To było piękne publiczne wyznanie wiary, za które z serca składam podziękowania, w imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację tego pięknego wydarzenia.

Ten tydzień był także wyjątkowy, z uwagi na to, że żegnaliśmy o. Zbigniewa Kubita, którego kadencja w Przemyślu dobiegła końca, a który był z Męskim Różańcem w Przemyślu od początku jego istnienia. Dziękowaliśmy za wszystkie lata jego posługi i nieustanne wsparcie dla naszego dzieła.

Modliliśmy się także za Ojczyznę, w świetle ostatnich wydarzeń, w których widać wyraźnie, że atak na nasze wartości przybrał na intensywności. Trzeba sobie jasno powiedzieć, w Polsce zaczęło się prześladowanie katolików-zamach na dzieci nienarodzone, plany systemowej demoralizacji dzieci, promocja dewiacji w publicznej tv, "pigułka dzień po" dla 15-latek, walka z Krzyżem, który ma być zdejmowany w warszawskich urzędach. Tego nie da się wytłumaczyć, "opiłowywanie katolików" rozpoczęto z przytupem... ale pamiętajmy, że ten, kto wojował z Krzyżem, w konsekwencji zawsze doznawał sromotnej porażki, nie inaczej będzie i teraz... Nie zmienia to faktu, że mamy być czujni, nie możemy być bierni, mamy się jednoczyć i modlić, bo ta wojna o nowe pokolenia, której symbolem jest wojna z Krzyżem, może się rozlać i na pewno nie przyniesie nic dobrego, ostatecznie tym wojującym.

„By była bardziej znana i miłowana...”

Dariusz Lasek

Fot. Piotr Dyjak, oraz ze zbiorów własnych

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www