Logo

Aktualności

20.06.2024

Nasz Dziennik o Koncercie Ewangelizacyjnym "Przyjdźcie do Mnie wszyscy..." i Marszu za Życiem

Już w niedzielę zapraszamy do Przemyśla na Koncert ewangelizacyjny „Przyjdźcie do Mnie wszyscy...”  i Marsz za Życiem. W Naszym Dzienniku ukazał się artykuł, w którym  wypowiedział się  Dariusz Lasek w rozmowie z p. redaktor Małgorzatą Bochenek, poniżej zapis wypowiedzi, jak również screen artykułu:

"Pod patronatem Naszego Dziennika

Ewangelizacja i życie

W sercu Przemyśla na Placu Niepodległości przy pomniku św. Jana Pawła II oraz na Rynku odbędzie się wielkie wydarzenie ewangelizacyjne. Ulicami miasta przejdzie też I Marsz za Życiem.

W Dzień Ojca 23 czerwca Przemyśl stanie się areną świadectwa wiary, manifestacją piękna życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci i solidarności z Chrystusowym krzyżem.

Przybliżenie bł. Rodziny Ulmów, w sposób szczególny bł. Józefa Ulmy, jako wzoru ojca, popularyzacja modlitwy różańcowej, integracja rodzin, wskazanie na piękno i świętość każdego życia poczętego- to w skrócie cele wydarzenia.

-Chcemy pokazać poprzez prezentację różnych wspólnot, że Kościół jest jeden i, że jest żywy dzięki podejmowanym działaniom przy parafiach. Zaangażowane w wydarzenie wspólnoty dadzą świadectwo wiary, które jest bardzo potrzebne wobec wszelkich zagrożeń duchowych i zewnętrznych- akcentuje Dariusz Lasek Prezes Zarządu Fundacji 3 Serca, Lider Męskiego Różańca w Przemyślu, współorganizator ewangelizacyjnej inicjatywy w Przemyślu, na którą zaproszeni są wszyscy.

Na ulice wyjdzie kilkadziesiąt wspólnot lokalnych działających przy parafiach, ale też te, które mają zasięg archidiecezjalny, a nawet wykraczające poza archidiecezję przemyską.

-Wszyscy wspólnie pójdziemy w Marszu za Życiem, którego głównym inicjatorem jest Bractwo św. Józefa działające przy klasztorze oo. Karmelitów w Przemyślu - zaznacza Dariusz Lasek. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, pójdą z hasłem na ustach wyrytym w sercu: życie dla każdego!

Organizatorzy zachęcają, aby Marsz za Życiem stał się też wyrazem solidarności w obronie krzyża, dlatego proszą, aby przynieść ze sobą ten święty dla chrześcijan symbol wiary.

-W naszej Ojczyźnie trwa walka z życiem poczętym, a przecież nikt z ludzi nie ma prawa decydować o życiu lub śmierci. Takie prawo roszczą sobie ludzie, którzy stawiają się w miejsce Pana Boga. Ugrupowania obecnie rządzące w Polsce chcą sankcjonowania wynaturzeń, takim jest zabijanie nienarodzonych dzieci, możliwość adopcji przez pary homoseksualne, czy regulacje dotyczące zrównania związków jednej płci z małżeństwem. W naszej Ojczyźnie trwa walka z krzyżem, religią, dlatego chcemy zdecydowanie stanąć w obronie krzyża, nie zgadzamy się na brak szacunku wobec świętego znaku naszej wiary- podkreśla Dariusz Lasek.

Nie ma zgody na działania podejmowane przez lewicowo-liberalne środowiska, które chcą wiarę sprowadzić do zakrystii.

-Chcemy sakralizować przestrzeń publiczną, pokazać, że Kościół jest żywą piękną wspólnotą. Lewicowy przekaz chce nam wmówić, że „Boga nie ma”. A my głosimy: Bóg żyje, pragnie zbawienia każdego z nas. Ukazać piękno życia i wiary to cel marszu i koncertu ewangelizacyjnego, który odbędzie się w Przemyślu- zapowiada Dariusz Lasek.

Wydarzeniu patronuje bł. Rodzina Ulmów. Rozdawane będą m.in. koszulki, czapeczki z wizerunkiem bł. Rodziny Ulmów, w celu szerzenie ich kultu.

– Marsz i koncert odbędą się w Dzień Ojca, chcemy ukazać bł. Józefa Ulmę jako piękny wzór ojca, otwartego na życie, karmiącego się Słowem Bożym i sakramentami, dobrego Samarytanina, który pod dach swojego domu przyjął Żydów potrzebujących pomocy- akcentuje Dariusz Lasek.

Obchodzona też będzie piąta rocznica obecności inicjatywy Męskiego Różańca w Przemyślu. Na tą okoliczność przygotowano kilkaset poświęconych różańców, przywiezionych m.in. z Medjugorie. Rozdawane będą jako forma ewangelizacji i zachęta do codziennej modlitwy różańcem świętym.

W obecnych czasach bardzo ważna jest ewangelizacja poprzez słowo, ale przede wszystkim przez przykład. Świadectwo człowieka modlącego się na różańcu, będzie owocować w duchowym życiu dziś małych dzieci, a w przyszłości dorosłych ludzi.

- Wiele ludzi jest dzisiaj bardzo poranionych, nie widzą sensu życia, chcemy z naszym przekazem docierać zwłaszcza do nich do młodych i starszych, pokazać, że ratunku powinni szukać w Kościele- podkreśla Dariusz Lasek.

Mszy św. o godz. 15.30 w przemyskiej archikatedrze przewodniczył będzie ks. abp. Adam Szal metropolita przemyski. Po Eucharystii na godz. 16.30 zaplanowano rozpoczęcie „Marszu za Życiem”. Przejdzie z archikatedry pod pomnik św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 koncert ewangelizacyjny pn.: „Przyjdźcie do Mnie Wszyscy…” rozpocznie się na Placu Niepodległości przy pomniku św. Jana Pawła II.

Planowanych jest szereg atrakcji dla dzieci, m.in. konkursy, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy. Uliczną ewangelizację podejmie wspólnota „Posłani w Duchu Świętym” z parafii pw. św. Marii Magdaleny OO. Franciszkanów w Przemyślu.

Ruch Apostolstwa Młodzieży Oratorium im. św. Jana Bosko w Przemyślu działające przy parafii św. Józefa ks. Salezjanów, poprowadzi zabawy skierowane do dzieci. Na scenie prezentować się będą poszczególne wspólnoty, ich przedstawiciele opowiedzą o podejmowanej działalności charytatywnej, formach spotkań, o tym jak dzielą się miłością, pogłębiają wiarę, żyją Słowem Bożym. W programie m.in. świadectwo Pawła Cwynara nawróconego gangstera.

Z kolei na Rynku Starego Miasta o godz. 19.00 rozpocznie się koncert zespołu niemaGOtu.

Patronatem honorowym marsz za życiem i całe wydarzenie ewangelizacyjne objęli ks. abp Adam Szal Metropolita Przemyski oraz biskupi pomocniczy przemyscy bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio, a także Prezydent Miasta Przemyśla i Starosta Powiatu Przemyskiego.

Małgorzata Bochenek"

Dziękując Pani Redaktor, polecamy dobrą prasę katolicką, jaką jest Nasz Dziennik.

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www