Logo

Aktualności

06.06.2021

Męski Różaniec ulicami Przemyśla. Piękny widok!

Już ponad 2 lata Męski Różaniec w Przemyślu przemierza ulice Przemyśla. Pandemiczna rzeczywistość na chwilę wyhamowała impet rozwoju tego dzieła, jednak nie zatrzymała, ponieważ odbywał się on nieprzerwanie. Mężczyźni nadal gromadzą się wokół Matki Bożej, pragnąc modlić się bronią daną z Nieba – różańcem świętym, tak jak prosi Matka Boża w swoich objawieniach w wielu miejscach świata.

Nawet niesprzyjająca aura nie przeszkodziła mężczyznom i ich synom, by dopełnić warunków nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Mężczyźni po Eucharystii, na czele z ks. bpm Stanisławem Jamrozkiem przeszli ulicami miasta - deszczowego,  a jednak rozświetlonego obecnością Matki Bożej, z która na czele szli mężczyźni. Wielu z nich szło z synami, dając piękny przykład kościoła, który rodzi się w Rodzinie, przykład pierwszej katechezy, która zapada na całe życie – przykład rodziców w trwających w wierze i wyznających wiarę, chlubiących się z krzyża Jezusa Chrystusa.

Końcowym etapem procesji była modlitwa wynagradzająca, tym razem w strugach deszczu, przed kolumną cudownej figury Matki Bożej Niepokalanej przy parafii św. Trójcy, także w 15 minutowym rozważaniu tajemnic różańcowych w milczeniu.

Po zakończeniu Męskiego Różańca w Przemyślu i błogosławieństwie ks. biskupa Stanisława, wszystkie dzieci , za swą wytrwałość zostały obdarowane słodkościami.

Już teraz zapraszamy mężczyzn z synami, wnukami na kolejny Męski Różaniec w Przemyślu 3 lipca 2021 r.

"By była bardziej znana i miłowiana"

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www