Logo

Co robimy?

Modlimy się! W obliczu demonicznych ataków na nasz naród i nasze rodziny walczymy przez Eucharystię, różaniec, adorację Najświętszego Sakramentu i inne modlitwy (leżenie krzyżem, zegar Męki Pańskiej itd.) . Co miesiąc w każdą pierwszą sobotę miesiąca organizujemy męski różaniec w Przemyślu.

Formujemy się. Na comiesięcznych spotkaniach WM omawiamy zawsze konkretny temat np. postać biblijna, Święci, Aniołowie itd... Pogłębiamy swoją wiedzę religijną również na spotkaniach ogólnopolskich i podczas spotkań modlitewnych. Na co dzień indywidualnie czytamy Pismo Święte, odpowiednie książki i artykuły, oglądamy religijne filmy oraz świadectwa i katechezy. Treści jakimi się karmimy pomaga nam dobierać i opiekun duchowy i lider.

Pomagamy w parafii, potrzebującym i sobie wzajemnie. Czynnie uczestniczymy w życiu parafii. Włączamy się w pomoc gdy ktoś znajdzie się w szczególnej potrzebie również i nasi bracia ze wspólnoty.

- Msza Święta

W każdym miesiącu odprawiana jest Msza Święta za członków Męskiego Różańca w Przemyślu i ich rodzin w Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Przemyślu. Terminy podajemy na Facebooku.


- NAZARET – MOIM DOMEM  25.12.2020-02.02.2021 – 40 dni

Włączamy się w ogólnopolską akcję Wojowników Maryi i Teobańkologji poświęcena naszych rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu.

- Modlitwy o uzdrowienie, Msze Święte oraz zbiórka pieniędzy na naszego formującego się na WM Brata Wojtka XI-XII 2020r.

https://www.przemyslwmaryi.pl/aktualnosci,2020,95

- Obrona przemyskich Kościołów X-XI 2020r.

W okresie antykatolickich marszów które przetaczają się przez Polskę  nasza wspólnota zorganizowała wieczorne czuwania modlitewne przed Katedrą jak i innymi kościołami w Przemyślu. Celem czuwań była modlitwa za uratowanie przed potępieniem uczestników marszów oraz obrona miejsc świętych przed profanacją. Do mężczyzn spontanicznie dołączali mieszkańcy Przemyśla i okolic, tworząc grupy od kilku do kilkudziesięciu osób.

- Nabożeństwo Pokutne 31.X.2020r.

Z uwagi na zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych wspólnota zorganizowała wieczorną adorację od godziny 20:00 w Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Przemyślu. Adorację zakończyliśmy Mszą Świętą o godzinie 24:00. Modliliśmy się w intencji wynagradzającej za grzechy okultyzmu, spirytyzmu oraz aborcji.

- 24 godziny Męki Pańskiej 28.VII.2020 r.

Modlitwa rozpączęła się w kościele pw. św. Józefa u Księży Salezjanów w Przemyślu a przedsięwzięciu pobłogosławił bp Stanisław Jamrozek. Wydarzenie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem Dariusz Lasek w imieniu organizatorów przedstawił plan spotkania oraz zamysł rozważania Męki Pana Jezusa przez 24 godziny. Przedstawił także postać sł. B. Luizy Piccarrety, której duchowe spotkania z umęczonym Jezusem stały się podstawą czuwania. Następnie swoim świadectwem podzielił się Piotr z Warszawy, wspominając swój udział w takim nabożeństwie odprawianym pierwszy raz w Polsce w Archidiecezji Białostockiej. O godz. 16.00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. Kazimierz Szydło, michalita. Bezpośrednio po Eucharystii Najświętszy Sakrament został procesyjnie przeniesiony do sali kolumnowej, gdzie rozpoczęło się 24-godzinne czuwanie. O każdej pełnej godzinie zebrani wsłuchiwali się we fragment z pism sł. B. Luizy Piccaretty. Potem następował czas adoracji w ciszy. Rozważania czytały siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej pracujące w Radiu FARA oraz Maria Szulikowska. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończyło się w sobotę o godz. 17.00, po czym wierni uczestniczyli w Eucharystii na zakończenie spotkania.

- Zbiórka pieniędzy „Wy dajcie im jeść…"  VI.2020 r.

Idąc za impulsem podanym do nas przez Ks. Bpa. Stanisława Jamrozka i z Jego błogosławieństwem w naszych działaniach, aby w miarę możliwości pomóc polskim misjonarkom, pracującym w Ekwadorze, a przez nie najbiedniejszym, w imieniu społeczności Męskiego Różańca w Przemyślu, Wojowników Maryi Przemyśl, zbieraliśmy pieniądze na potrzeby ludzi najbiedniejszych, którzy poprzez obecną sytuację ogólnoświatowej pandemii doświadczają braku żywności, a wielu już teraz głoduje. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/dvc2e2 ale zbieraliśmy również środki na Męskim Różańcu. Poniżej podsumowanie wideo i podziękowanie od dzieci z Ekwadoru.

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www