Logo

Kim jesteśmy?

Męska Wspólnota w Przemyślu powstała w maju 2019 roku jako inicjatywa Męskiego Różańca w Przemyślu. Kolejnym krokiem było zawiązanie regionalnej grupy Wojowników Maryi we wrześniu 2019 roku. Obie formacje mocno angażują się również w ważne i potrzebne inicjatywy również w sferze świeckiej, dlatego w 2021 roku powstaje Fundacja 3 Serca mająca na celu realizację celów wsparcia ważnych inicjatyw lokalnej społeczności.

Wspólnota działa przy Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów i zrzesza mężczyzn z Przemyśla oraz okolic a nawet z dalszych miejscowości (Tarnogród, Blizne…).

Naszym celem jest formacja mężczyzn w duchu Maryjnym oraz podejmowanie wartościowych inicjatyw. Formacja ma pogłębić naszą wrażliwość serc na wielbienie Boga przez Maryję oraz wrażliwość na potrzeby lokalnych społeczności. Maryja jest zawsze gotowa wyprosić szereg łask u Boga, potrafi kształtować życie każdego człowieka i docenia powierzenie ludzkich losów w Jej ręce. Dlatego wszystkie działania jakie podejmujemy zanosimy do Baga przez Jej ręce.

Głównym opiekunem wszystkich dzieł jakie podejmujemy jest ks. bp Stanisław Jamrozek.

Liderem Męskiego Różańca w Przemyślu jest Dariusz Lasek
Opiekunem duchowym przemyskiej wspólnoty WM jest o. dr Wojciech Kiełtyka OFMConv.
Liderem grupy Wojowników Maryi Przemyśl jest Maciej Mulawa.
Opiekunem duchowym całej wspólnoty Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www