Logo

Aktualności

13.10.2021

Kropla wobec fali zła...Procesja różańcowa pokutno-wynagradzająca w Przemyślu już 17 października!!

W swoim Dzienniczku św. Faustyna pisze: "... Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniającą nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bożej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi. Pomnożyłam swoje wysiłki modlitw i ofiar za drogą Ojczyznę, ale widzę, że jestem kroplą wobec fali zła. Jakże kropla może powstrzymać falę? O, tak. Sama z siebie kropla jest niczym, ale z Tobą, Jezu, śmiało stawię czoło całej fali zła i nawet piekłu całemu. Twoja wszechmoc wszystko może...". Nie jeden z nas patrząc na to wszystko, co dzieje się w świecie, mówi sobie "... jestem tylko kroplą wobec fali zła. Jakże kropla może powstrzymać falę?..." Otóż, możesz, za przykładem św. Faustyny, możesz nie samemu, bo samemu z siebie nie poradzisz sobie, ale z JEZUSEM i MARYJĄ możesz stawić czoło nie tylko fali zła ale i całemu piekłu...Tylko uwierz...

17 października (niedziela) w wielu miastach w Polsce, w tym w Przemyślu zostały zaplanowane Procesje Różańcowego pokutno-wynagradzające. Na naszym terenie procesję organizują mężczyźni ze społeczności  Męskiego Różańca, Wojowników Mari Przemyśl oraz przemyscy Franciszkanie OFM Conv, zaś błogosławią tej inicjatywie:  J.E.Ks. Abp Adam Szal - metropolita przemyski oraz bp. Stanisław Jamrozek.

Sens i cel

Wydaje się, że trudne czasy i niebezpieczeństwa, jakie z każdej strony skumulowały się w ostatnim czasie wokół Polski i Polaków, są tak wielkie, że tylko przebłaganie za nasze grzechy może złagodzić skutki zaniedbań nas samych, naszych braci i sióstr w wierze oraz Kapłanów i osób konsekrowanych w Świętym Kościele Rzymskokatolickim.

Jednocząc się w niedzielę 17 października na ulicach Przemyśla i polskich miast w intencji pokuty i wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, możemy odpowiedzieć wezwaniu płynącemu z Fatimy do nawrócenia i pokuty,  a przez to wpłynąć na losy świata, ponieważ „Bóg nie pragnie śmierci grzesznika, ale aby żył”. Ta pewność płynie bezpośrednio z objawień fatimskich, jak również z Pisma Świętego.   

Dlatego zapraszamy wszystkich do potężnej modlitwy, złożonej z różańcowych kropel, które z Jezusem i Maryją będą stawiać czoła fali zła, które toczy ten świat i Polskę.

 Jeśli jednak mieszkasz daleko od Przemyśla, znajdź informację o tej inicjatywie w swojej okolicy, z dużym prawdopodobieństwem w pobliżu twojego miejsca zamieszkania taka procesją się także odbędzie...Pamiętaj, to już jest ostatni czas, aby zacząć działać. Mamy szansę zainicjować potężny różańcowych szturm do Nieba! Nikogo, kto kocha Matkę Bożą i Jej umiłowaną modlitwę różańcową nie może zabraknąć.

Intencja, miejsce i czas

Główna intencją procesji różnicowej jest:

intencja 1- pokutno- wynagradzająca za grzechy Polaków;

intencji 2 – duchowe przygotowanie do rozpoczynającego się Synodu biskupów.

Wydarzenie modlitewne rozpocznie się w Sanktuarium oo. Franciszkanów w Przemyślu ( ul. Franciszkaska 2), o godz. 15.30 i będzie prowadzić ulicami Przemyśla (odmawiane będą wszystkie części Różańca św.), poprzez Krzyż Zawierzenia,  pod którym nastąpi Akt Przeproszenia Pana Jezusa za nasze winy oraz Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej odczytany przez J.E.Ks. Abpa Józefa Michalika.

Procesję zakończy uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. bpa Adama Szala w przemyskiej Katedrze. Serdecznie zachęcamy przemyślan do włączenia się w tę wyjątkową inicjatywę, jednocząca na modlitwie różańcowej wszystkie przemyskie parafie.

Plan:

15.30 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

15.45 - wprowadzenie.

16.00 - wyjście procesyjne w miasto z relikwiami świętych

16.10. - złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II w 43. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

17.15. - odczytanie aktów przez J.E. KS. Abpa Józefa Michalika:

*przebłagania Pana Jezusa za nasze grzechy oraz

*zawierzenia Polski Niepoalanemu Sercu Maryi.

18.00 - Msza św. w przemyskiej Katedrze pod przewodnictwem J.E Ks. Abpa Adama Szala.

Zapraszamy do współpracy wszystkie grupy formujące się w przemyskich parafiach, także młodzież.

„By była bardziej znana i miłowana…”

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www