Logo

Aktualności

27.11.2023

„...aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. CHRISTUS REGNAT!

„Pan króluje, oblókł się w majestat, Pan przywdział potęgę i nią się przepasał: tak utwierdził świat, że się nie zachwieje…” Ps 93. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą obchodziliśmy w dniu wczorajszym 26 października, jest wyjątkowym świętem ku czci Chrystusa jako Pana i Władcy całego stworzenia. To także ostatnia niedziela roku liturgicznego, zamykająca okres zwykły, gdzie wchodzimy w przygotowanie na czas adwentu i Boże Narodzenie. Zachęcamy gorąco, aby w sposób szczególny, w każdym polskim domu popłynęło dziękczynienie Chrystusowi za Jego miłość, łaskę i opiekę nad nami... Oddajmy Mu chwałę, cześć i uwielbienie jako naszemu Królowi i Zbawicielowi, oddajmy mu siebie, nasze rodziny, wszystko, co mamy, uznajmy jego panowanie i królowanie mad nami, nad naszą Ojczyzną, ponieważ to jest droga do zwycięstwa. Niech nasze codzienne życie będzie żywym świadectwo Jego Panowania, „aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM — ku chwale Boga Ojca". (Flp 2,10-11).

Warto wiedzieć, że Uroczystość Chrystusa Króla została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI, aby podkreślić społeczne, uniwersalne panowanie Chrystusa nad ludźmi i narodami. Dlatego dziś w wielu kościołach odmawiana jest modlitwa poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Jezusa, które jest symbolem Jego królewskiej miłości i ofiary.

Co ważne, w tym roku uroczystość Chrystusa Króla przypada 26 listopada, czyli w 7. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który został ogłoszony przez Episkopat Polski w 2016 roku, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Akt ten wyraża naszą wiarę i zaufanie do Chrystusa, który jest naszym jedynym i prawdziwym Królem, oraz nasze pragnienie, aby Jego królestwo rozszerzało się w naszych sercach, rodzinach, społeczeństwie i świecie.

„CHRISTUS VINCIT, CHRISTUS REGNAT, CHRISTUS IMPERAT!”

  "By była bardziej znana i miłowana"

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www