Logo

Aktualności

25.01.2024

"Bądźcie czujni, nie dacie zniszczyć swoich dzieci, walczcie o ich czystość i niewinność". Rodzinny Różaniec!

W pierwszą sobotę stycznia, jak co miesiąc, w Przemyślu wynagradzano Niepokalanemu Sercu Maryi bluźnierstwa. Tym razem, w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów zgromadziły się Rodziny, bowiem był to Rodzinny Różaniec. W dzisiejszym dniu obchodzono również Uroczystość Objawienia Pańskiego, dlatego była to także okazja, aby publicznie oddać cześć Bożej Dziecinie i publicznie, z modlitwą różańcową na ustach wyznać, że Jezus Chrystus jest Panem.

W tym dniu w sposób szczególny zgromadzane Rodziny wynagradzały Niepokalanemu Sercu Maryi Bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu. Jakże ważne jest, aby oddawać nasze dzieci, nasza młodzież, ale także tych wszystkich ludzi, którzy żyją w nieczystości, obrażając Boga, łamiąc szóste przykazanie - opiece i wstawiennictwu Maryi. Świat dziś zalewa grzech nieczystości. W jednym z objawień Matka Boża mówi, że najwięcej dusz wędruje na wieczne potępienie waśnie tych, które żyły w nieczystości. Świat (w rozumieniu św. Jana „świat” należy rozumieć w opozycji do Chrystusa) dziś, na wielu płaszczyznach, proponuje człowiekowi życie łatwe bez zobowiązań, brak wymagań od siebie, jeśli chodzi o życie w czystości, w poszanowaniu własnego ciała, wstrzemięźliwości, proponując drogę łatwą i przyjemną, bez wyrzeczeń, bez walki i z grzechem. Mamy wszechogarniającą wręcz afirmacji życia w nieczystości. Ten beztroski styl, sprawia, że ludzie przestają już widzieć w łamaniu szóstego Przykazania Bożego jakiekolwiek zło. Przestają szanować ciało swoje, drugiej osoby, a przecież to ciało jest świątynią Ducha Świętego, jak mówi Pismo Święte.

Jesteśmy już w tym momencie, w którym zepsucie moralne idzie już od góry i to z pełną mocą. Chrońmy dzieci, chrońmy ich niewinność. Na dzień dzisiejszy tylko wychowanie katolickie daje szansę na to, aby w przyszłości rządzili naszym Państwem ludzie z tradycyjnymi wartościami, „moralnym kręgosłupem". Dziś, na naszych oczach niszczy się ten naród, wprowadzając m.in. in vitro, zapowiadając zabijanie dzieci nienarodzonych prawnie usankcjonowane. Ludzie z „wyłączoną” moralnością, chcą nas i nasze dzieci nauczać, co jest dobre, a co złe, dobro nazywając złem, a zło dobrem. Tylko depozyt wiary, tej wiary, która jest tutaj obecna w tym Narodzie, od tysiąca lat, jest w stanie dać nam dobrą przyszłość.

Bóg zapłać za świadectwo Rodzin. Bądźcie czujni, nie dacie zniszczyć swoich dzieci, walczcie o ich czystość i niewinność.

Niech święta Rodzina będzie inspiracją dla każdego, w sposób szczególny dla naszych dzieci, dla świata. Niech Jezus objawiający się Mędrcom, będzie dla nas nieustającą inspiracją do trwania w dobrym, niech zawsze będzie jedyną „Droga, Prawdą, Życiem".

Trwajmy niewzruszenie przy Bogu, jego Dekalogu. Dla wielu (w oczach świata) jest to głupstwem, jednak to, co głupstwem jest w oczach świata, dla Boga jest czymś wielkim.

Za wszystko Deo gratias!

"By była bardziej znana i miłowana..."

Dariusz Lasek

©2020 Męska Wspólnota
PROJEKT I WYKONANIE: Net Partners - strony www